Co to jest pajacyk dla niemowląt?

Pajacyk niemowlęcy - co to za ubranko

Pajacyki dla niemowląt to świetne jednoczęściowe stroje, które zastępują wszelkie inne ubranka niemowlęce i zawsze dostępne są w naszej ofercie. Ciepłe pajace na zimę to podstawa wyprawki na chłodniejsze miesiące roku. Pajacyki niemowlęce pozwalają na zmianę pieluszki bez konieczności zdejmowania całego ubranka maluchowi, co jest ich ogromną zaletą. Jeśli w szafie macie pajacyki, to nie musicie już kupować body, śpioszków, kaftaników, ani półśpiochów. Pajac dla niemowlaka stanowi bowiem kompletny strój dla malucha. Rodzice często zadają pytanie, co to jest pajacyk dla niemowląt. Nie znają tego ubranka, wybierając inne komplety niemowlęce.

Pajac niemowlęcy czy śpioszki?

Pajace dla dzieci mają długie rękawy i długie nogawki, oraz wszyte na stałe wygodne stopki. Zatrzaski są rozmieszczone na całej długości ciuszka. Śpiochy dla dziecka mają dół identyczny jak pajacyk, ale góra różni się znacznie. Nie mają one długich rękawków, tylko ramiączka zapinane na zatrzaski.

Oba ubranka różnią się więc znacznie. Śpiochy do pary potrzebują jeszcze kaftanika lub body. Pajacyki i śpioszki w komplecie z bodziakiem lub kaftanem mają identyczne zastosowanie, i można je zakładać dziecku zamiennie.

 

Śpioszki niemowlęce – co to jest?

Śpiochy niemowlęce to typ spodenek dla najmłodszych dzieci z przedłużonym karczkiem, jakby koszulką bez rękawów, a na ramiączkach z zapięciem na zatrzaski. Rączki zatem są całkowicie odkryte. Warto zwrócić uwagę na niewątpliwą zaletę śpiocha, jakim jest rozpięcie w kroku, które ma za zadanie ułatwienie zmiany pieluszki.

Pajace dla niemowląt – kiedy zakładać dziecku pajaca? Jakie są dostępne rozmiary?

Dziecko założy pajacyk już od dnia swoich narodzin bo to ubranko jest szyte od rozmiaru 50, czyli rozmiaru nawet dla wcześniaka. Rozmiarówka pajacy kończy się na rozmiarze 104.

Kiedy zakładać dziecku pajacyk? Ubranka te przydają się w każdej sytuacji w chłodniejsze dni. To uniwersalny ciuszek, przede wszystkim wygodny dla maleństwa. Z zakrytymi stópkami, okrytymi rączkami, maluch odczuwa ciepło.

Pajacyki niemowlęce dla dziewczynki i chłopca

Pajacyki dla niemowląt są projektowane i szyte w stylizacjach typowo dziewczęcych i chłopięcych, ale także neutralnych, uniwersalnych. Dla chłopców znajdziecie modele z autami, dinozaurami, w ciemniejszych kolorach. Rodzic dziewczynki ma do wyboru królestwo nieskończonego różu i brokatu, ale także bardziej stosowane produkty. Ważne by ciuszki były uszyte z miękkiej w dotyku bawełny.

Czy pajacyki nadają się tylko na zimę?

Nie! Pajacyki dla dziecka to także ubranka na lato. Specjalne modele, w których dziecko ma odkryte nóżki oraz rączki noszą nazwę rampersy. To świetne przewiewne ciuszki na lato dla dziecka, także rozpinane.

Pajac na lato- rampers dziecięcy

Zalety pajacyków dla dzieci

Pajacyki maja przewagę nad ubrankami takimi jak śpiochy. Kupując pajaca, kupujecie kompletny strój, bez konieczności dokupowania żadnych innych ubranek. Pajac jest samowystarczalny i samodzielnie tworzy dziecięcy strój.

Dodatkowo, można go rozpiąć na długości całego ciuszka. Nie zakłada się go przez głowę. Zmiana pieluszki wymaga tylko rozpięcia zatrzasków w kroku.

Czy pajac nadaje się dla noworodka?

Jak najbardziej pajacyk nadaje się dla noworodka. Przede wszystkim, nie trzeba go wkładać maleństwu przez głowę. Zmiana pieluszki to proste zadanie, kiedy wystarczy tylko rozpiąć napki umieszczone w kroku. Warto kupić pajacyki wraz z pierwszą wyprawką dla dziecka w rozmiarze 56 i 62, bo to świetne ubranie dla noworodków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *