Czy body dla niemowląt nadaje się na prezent

Body dla niemowląt to najpopularniejsze ubranko z wyprawki. Nie przebiją go śpioszki czy pajacyki. Kaftanik nie ma szans z nim konkurować. Rampersy marzą o takiej sławie jak body. Bez body strój niemowlaka jest niekompletny. W ramach jednego rozmiaru potrzeba od kilku do kilkunastu sztuk. Czy jednak takie codzienne ubranko dziecięce to dobry pomysł na prezent?

Body kopertowe dla noworodka

Sylwetka body dla niemowląt w wielkim skrócie

Bodziak zawojował świat mody niemowlęcej i szafy wszystkich niemowląt na świecie. Jest wygodny, uniwersalny czyli nie przypisany do żadnej płci tak jak na przykład sukienka, na dodatek w miarę tani. Nic dziwnego, że jest tak popularny. To zdecydowanie najchętniej kupowane ubranko dla najmłodszych dzieci. W bodziaku to żaden problem bobasa przewinąć i przebrać. Czasami bodziaków potrzeba całkiem sporo, na przykład gdy maluszek regularnie ulewa, lub zdarzy się awaria pieluszkowa. Body często zmienia się podczas rozszerzania diety niemowlaka. Puree marchewkowe czy brokułowe często ląduje na ciuszku. Począwszy od rozmiaru 56 dla noworodka body potrzebnych jest coraz więcej i więcej. W wyprawce dla noworodka proponuje się zwykle od 5 do 10 sztuk tych ubranek. Bodziaki idealnie pasują do półśpiochów, śpioszków, spódniczek, spodni, rajstopek, czyli do wszystkiego. Mnogość ich rodzajów pozwala też dobrać model body do okazji. Inne body założymy dziecku na urodziny Dziadka lub uroczystą kolację wigilijną, a inne na zwykły codzienny spacer.

Prezent dla rodzica czy dla dziecka?

Idziemy z wizytą w domu u noworodka by po raz pierwszy zobaczyć maluszka. Odwiedzamy koleżankę, która trzy miesiące temu urodziła śliczną córeczkę. Zbliża się spotkanie rodzinne i nie wiadomo co kupić małemu bratankowi, który ma dopiero pół roku. Albo zbliża się przyjęcie baby shower organizowane dla dobrej koleżanki. W takich sytuacjach body niemowlęce sprawdza się idealnie. Maluch skorzysta z prezentu z pewnością, a rodzice nie będą musieli uzupełniać zapasów bodziaków w szafie.

Inne body dla noworodka, inne body dla dziewczynki, inne body dla chłopca

Gdy zbliża się baby shower jak świeże bułeczki sprzedają się body kopertowe. Dlaczego? Bo to wersja body dla początkujących. Zanim rodzice nabiorą wprawy w zajmowaniu się noworodkiem można ułatwić im chociażby czynność ubierania malucha przez kupienie w prezencie body kopertowego. Rozpina się ono całkowicie i nie musi przechodzić przez głowę dziecka. Z kolei świetnym prezentem dla dziewczynki będzie body sukienkowe z wbudowaną w krój body sukienką. Chłopcom warto sprezentować bodokoszule, idealne nie tylko na wyjątkowe okazje, ale za to szalenie eleganckie, ale jednocześnie wygodne dla bobasa.

Body koszulowe dla chłopca

Body w prezencie dla rodziców niemowlaka

Do rodziców skierowane są głównie body ze śmiesznymi napisami. Niemowlę otrzymuje wygodne ubranko, a rodzice wiadomość przekazaną na przodzie ubranka. Napisy mogą być przeróżne, ale zazwyczaj skierowane są do najbliższych członków rodziny dziecka. Przyjemny komplement dla mamy, podziękowanie dla dziadków, informację dla taty – wszystko to można przemycić w kilku zabawnych słowach na ubranku przyniesionym w sympatycznym prezencie dla dziecka i rodziców niemowlaka.

Body z napisami

Jaki rozmiar body wybrać na prezent?

Najlepiej o rozmiar większy niż aktualnie nosi maluszek. Rodzice z pewnością mają ubranka w rozmiarze obecnie idealnym dla dziecka. Tak więc koniec języka za przewodnika i pytamy przyszłych rodziców o rozmiar. Pewniakiem dla noworodka będzie rozmiar 62 lub przyszłościowy 68. O wyższe rozmiary lepiej zapytać rodziców bo każde dziecko jest inne, rośnie w swoim tempie. Rodzice na pewno nie obrażą się za takie pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *