Czy body niemowlęce to śpioszki?

Śpioszki to bardzo popularne ubranka niemowlęce. Stanowią połączenie spodenek niemowlęcych, skarpetek i karczku – części okrywającej tułów dziecka. Czy wiecie jednak, że śpioszkami wiele osób nazywa wszystkie ubranka niemowlęce?

śpioszki dla niemowląt to ubranka wygodne dla małego dziecka

To słowo miało kiedyś w języku polskim szersze znaczenie, które z czasem zawęziło się do pojedynczego ciuszka dla najmłodszych. Stało się to stopniowo, gdy garderoba niemowlęca wykroczyła poza wiązane po bokach na troczki kaftaniki i proste bawełniane spodnie niemowlęce. Do dzisiaj niektórzy mówią, że śpioszki to body, kaftaniki, pajacyki. Nie jest błędem zapytać wskazując na bodziaka: czy te śpioszki dostępne są w rozmiarze 62?

Tak, wszystko to śpioszki czyli inaczej ubranka, w których śpią niemowlęta. Ubranka do spania. Maluszki dużo czasu przesypiają, dlatego też ubranka zyskały miano śpiochów.

śpiochy dla niemowląt

Same właściwe śpiochy, które udzieliły nazwy wszystkim ubrankom dla niemowląt, to wygodne ubranka zakładane do pary z body lub kaftanikiem, koszulką niemowlęcą. Ich dużą zaletą jest całkowite okrycie plecków maleństwa. Z czasem zyskały ułatwienia, takie jak rozpinanie w kroku. Guziczki na ramionach ciuszka zamienione też na bezpieczniejsze zatrzaski, napki.

Ostatnie dwie dekady przyniosły nawet modową subkategorię śpioszków, a mianowicie półśpiochy. Półśpiochy to śpioszki bez części zakrywającej tułów dziecka, czyli spodenki ze stopkami lub bez.

Śpioszki to nazwa, która wiele przeszła. Aktualnie funkcjonuje w dwóch znaczeniach, ale też rozwija się, ewoluuje. Kto wie co przyniosą śpioszkom kolejne lata.

Dowiedz się co lepiej kupić, pajacyki czy śpioszki dla niemowlaka?

Poczytaj, dlaczego body niemowlęce jest najważniejsze w wyprawce dla noworodka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *