Czy kaftaniki należą już do ubraniowego archiwum?

Archiwum modowe, sekcja niemowlęca. A w nim wełniane śpiochy na guziki, gryzące sztuczne rajstopki niemowlęce, ciasne sweterki po samą szyję. Czy na wolnej półce w archiwum wkrótce znajdzie się też kaftanik niemowlęcy?

kaftanik czyli koszulka niemowlęca zapinana kopertowo

Wiele na to wskazuje choć wciąż jest chętnie kupowanym ubrankiem. Kaftanik, inaczej koszulka niemowlęca, niewątpliwie ma swoje atuty. Początkujący rodzice docenią fakt, że kaftanik rozpina się całkowicie więc upraszcza zakładanie ubranka dziecku. Wystarczy rozpiąć zatrzaski, rozłożyć ciuszek na przewijaku, położyć maluszka na ubranko i rączki włożyć w rękawy. I gotowe.

Kaftanik najczęściej występuje w duecie ze śpioszkami lub z półśpioszkami. Ten typ ubranka zakłada się tylko najmłodszym dzieciom, noworodkom, które niewiele się ruszają więc nie ma obawy o odkrycie sobie plecków podczas snu. Kaftaniki znajdziecie w rozmiarze 56, 62, 68, i 74.

koszulka niemowlęca czyli kaftanik dla niemowląt

Kaftanik ma jednak ogromnego konkurenta i jest nim body niemowlęce. Tutaj kaftanik jest na straconej pozycji bo body jest ubrankiem bardziej uniwersalnym, występującym w całej rozmiarówce niemowlęcej, i przede wszystkim zakrywającym plecy niemowlęcia, co jest szczególnie ważne przy wyższych rozmiarach.

Kaftanik ma swoje najlepsze lata już za sobą, jednak nadal ma swoich zwolenników. Póki co do archiwum się nie wybiera. Ma jeszcze czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *