Garderoba malucha na jesień

Pomału całą Polskę zalewa fala słonecznie żółtych nawłoci w duetach z krwawnikiem i wrotyczem. Tak maluje się koniec lata i zwiastuje to rychły początek jesieni.

jesienne ubranka dla niemowlaka

Krajobraz zmienia się, pogoda także. Póki co czuć ciągle gorące lato ale wczesne jesienne dni potrafią zaskoczyć wiatrem, deszczem i zniżką temperatur.

Spacery z dziećmi to jednak aktywność, którą podejmuje się regularnie, codziennie, niezależnie od pogody. Warto być przygotowanym na każdą okoliczność pogodową.

ubranka niemowlęce na jesienne spacery

Mówię jesień – myślę kalosze! Dzieci kochają kałuże, błotko, dziury w chodniku wypełnione wodą po jesiennym deszczu. Kalosze to punkt numer jeden w jesiennej ubraniowej składance przebojów.

Do kaloszy przyda się też płaszcz przeciwdeszczowy, a nawet gumowane spodenki przeciwdeszczowe. Dziwnym bowiem trafem maluch skacząc w kałuży w kaloszach nie zamoczy sobie stóp, ale już wszystko powyżej kaloszy i owszem, dlatego ktoś wymyślił spodnie nieprzemakalne specjalnie na taką deszczową okazję.

Parasolka dziecięca jest produktem kontrowersyjnym. To raczej gadżet, którym maluch szybko się znudzi bo trzeba ją nieść pionowo lub opierać o ramię. Parasolka dopasowana wielkością i wagą do wzrostu i wieku dziecka może być jednak fajnym uzupełnieniem stroju na deszczową aurę (np. SkipHop).

spodnie niemowlęce z weluru

Gdy nie pada deszcz pierwsze skrzypce grają dresowe bluzy, body z długim rękawem, spodnie dresowe. Na spacerze dziecko poznaje świat i wygoda jest na pierwszym miejscu. Do tego lekka czapeczka i chustka na szyję. I świat stoi przed maluszkiem otworem. Niech kwitną nawłocie, niech dojrzewają szare renety i spadają z drzew śliwki węgierki. Szafa dziecięca jest gotowa na wczesną jesień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *