Jak wybrać właściwy rozmiar body dla niemowląt?

Porównaj wymiary body, które chcesz kupić z body aktualnie noszonym przez dziecko. Każdy producent body ma swoją rozmiarówkę. Owszem, wymiary są podobne ale mogą różnić się nawet od kilka centymetrów w zależności od producenta odzieży niemowlęcej.

body kopertowe dla niemowlakaWarto wybierać body o kilka centymetrów większe niż obecnie posiadane ubranka. Wiadomo – lepiej jest kupić ubranko za duże niż za małe.

Sprawdź długość rękawków ciuszka, szerokość body mierzoną od pachy do pachy, jak również długość całkowitą body zapiętego na zatrzaski. Koniecznie dowiedz się czy body zapinane jest na przykład na ramieniu. Dlaczego to tak ważne? Wlot na główkę musi być szeroki, luźny. Nie możesz męczyć się zakładając body przez głowę, i nie możesz przeciskać ubranka na siłę. Czasami rodzic zakłada ubranka na tak zwanego śpiocha. Na przykład, w nocy maluszkowi przecieknie pieluszka, a akurat smacznie śpi. Nie chcemy obudzić malucha. Ubranko musi być na tyle wygodne by jego wymianę przeprowadzić w miarę szybko i bez konsekwencji w postaci gwałtownej pobudki niemowlaka. Młodzi rodzice doskonale znają takie sytuacje.

body dla niemowląt w kolorach dziewczęcychBody zapinane na ramieniu łatwo dziecku założyć, nie trzeba przeciskać główki dziecka przez ubranko. Inne z kołnierzykiem czyli tak zwane body polo zapinane są zwykle na zatrzaski pionowo pod szyją. Body dla noworodka zapinane są kopertowo, jak kimono.

Poproś sprzedawcę o podanie wymiarów body. Wystarczy wpaść w rozmiarówkę danego producenta by wiedzieć z każdym kolejnym rozmiarem, który wybrać.

W przypadku body kupowanego na prezent dla niemowlaka trzeba niestety zasięgnąć opinii rodziców. Dobrze wycelowanym rozmiarem w noworodka będzie rozmiar 56 i 62.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *