Po co niemowlakowi śpioszki

Śpioszki dla niemowlakaŚpioszki niemowlęce? A to nie jakiś przeżytek w wyprawce dla noworodka? Czy ktoś jeszcze śpioszków używa? Przecież są półśpiochy, są bodziaki, a śpioszki trzeba zapinać na zatrzaski. Po co komplikować sobie życie? Półśpiochy zajmują się własną reklamą głosząc wszędzie, że są wygodniejsze, że mają szeroki rozciągliwy pas, i cieplutkie stopki z materiału. Na dodatek nie potrzebują zapinania i doskonale komponują się z body. Czy rzeczywiście śpioszki to już przeszłość?

Śpioszki – ubranka dla noworodka i niemowlaka nie tylko do spania

Przypominają trochę bawełniane ogrodniczki ze stopkami. Zapinamy je na ramionach na zatrzaski. Jak więc zatem dostać się do pieluszki? A pieluszki trzeba zmieniać często więc dostęp musi być szybki, łatwy, bezproblemowy. Śpiochy zostały zaprojektowane tak, by zmiana pieluchy nie stanowiła kłopotu dla rodzica, a niemowlak nie zdążył zauważyć, że coś się dzieje. W kroku znajdują się wygodne zatrzaski. Ubranko rozpinamy aż do samego dołu – do samych stopek. Przewijamy maluszka i zapinamy zatrzaski. Tkanina gładko leży na plecach i brzuszku dziecka dając dodatkową warstwę termiczną.

Jak nosić śpioszki?

Ubranko niemowlę nosi w zestawie z popularnym body lub kaftanikiem. Kiedyś śpioszki były łączone tylko z kaftanikami. Zasłaniały to, czego kaftanik nie zakrywał czyli plecy i brzuszek dziecka. Dzisiaj, gdy mamy w szafie niemowlaka przede wszystkim body, plecy niemowlaka są zawsze chronione. Wychodzi na to, że pojawienie się w wyprawce niemowlęcej body zagroziło istnieniu śpioszków. Tymczasem są to bardzo wygodne ubranka codzienne. Zakładać je można nie tylko na czas drzemki dziecka, ale też na okres czuwania, zabawy, na spacer, na czas posiłku.

Śpiochy dla chłopca i dziewczynki

Śpioszki dla dziewczynki

 

Śpioszki są równie chętnie kupowane przez rodziców chłopców i dziewczynek, szczególnie w najmniejszych rozmiarach od rozmiaru 56. Rodzice zdają się doceniać fakt, że karczek śpiochów daje dodatkową warstwę ciepła, nie zwija się i nie kłębi na plecach szkraba. Przewijanie również nie stanowi problemu. Kolorowe wzory ubranek dla dziewczynki sprawiają, że mamy małych córeczek kupują i śpioszki, i półśpiochy. Bajkowe nadruki na śpiochach podobają się także małym chłopcom. Rodzice na początku swej drogi z ubrankami dla noworodka testują co im najbardziej odpowiada, co jest najwygodniejsze dla nich, i dla dziecka. Dodatkowo, śpioszki są najczęściej sprzedawane w zestawach z kaftanikiem. Taki komplet niemowlęcy pasuje do siebie kolorystycznie i rozmiarowo. To wygodne rozwiązanie dla rodzice dopiero uczącego się jakie ubranka naprawdę będą potrzebne jego dziecku.

Jaką przyszłość mają śpioszki niemowlęce?

W całym ogromie ubranek do wyboru trudno uwierzyć, że śpioszki nadal są dostępne na półkach sklepów z ubrankami dla niemowląt, a rodzice nadal je kupują. Mogłoby się zdawać, że półśpioszki z racje łatwości zakładania zupełnie pozbawią śpioszki racji bytu. Tak się jednak nie dzieje. Rodzice noworodka i niemowlaka nadal chętnie sięgają po śpioszki, zwłaszcza te skomponowane z kaftanikiem. O śpioszkach i ich widokach na przyszłość pisaliśmy już kiedyś martwiąc się o ich losy. Możecie poczytać o tym tutaj. Od tamtej pory minęło już trochę czasu, a śpioszki kroczą zadowolone przez życia z wieloma noworodkami i niemowlętami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.