Ubranka wielofunkcyjne – do wszystkiego czy do niczego?

Zaraz, zaraz, co to są ubranka wielofunkcyjne? Czy to coś takiego jak pralko-suszarka? Czy coś co ma wiele funkcji może się sprawdzać i pełnić każdą z nich dobrze, a nie tylko powierzchownie i zdawkowo?

I wreszcie, czy dziecko potrzebuje wielofunkcyjnego ciuszka?

W przypadku ubranek dla niemowląt zdecydowanie tak!

odświętny sweterek chłopięcy

Weźmy pod lupę chociażby sweterek z wszytą częścią galowej koszuli wraz z eleganckim kołnierzykiem. Ten wynalazek nie doczekał się jeszcze swojej nazwy, poza tą opisową. Mamy tu ciepły niezwykle elegancki sweter niemowlęcy w jodełkę, z dekoltem w serek i wszytym pod spodem jakby śliniakiem ze śnieżno białej koszuli z kołnierzykiem. Do śliniaka mu jednak daleko. To połączenie swetra z koszulą galową, gdzie koszulę pozbawiono w zasadzie całego tułowia i rękawów.

Czy słusznie projektant tak okrutnie rozprawił się z koszulą? Tak!

Cała kompletna koszula lub bodokoszula założona pod gruby sweter chłopięcy daje razem piorunujący efekt przegrzania dziecka, a tego nie chcemy. Po popisie kreatywności projektanta mamy osiągnięty ten sam efekt elegancji bez efektu przegrzania malucha. W pomysłowym ciuszku widać to co najważniejsze z koszuli. Gdyby ktoś chciał się czepiać można napisać, że odrobinę brakuje tu mankietów. Jednak osiągnięto model szykowny, wytworny łącząc dwa odrębne ubranka w jedno wielofunkcyjne.

Podobnie można rozpisywać się o bodosukience dziewczęcej. Niby body niemowlęce, a jednak sukienka. Efekt ten projektanci osiągają wszywając falbanę w różnej postaci na wysokości pasa dziecka. Falbana może być tradycyjna prosta, tiulowa, lub wszyta jako podwinięta w celu osiągnięcia efektu tak zwanej bombki. Uzyskujemy jedno ubranko zamiast dwóch. Zastępujemy body i spódniczkę lub body/bluzeczkę i sukienkę trapezową na ramiączkach. Zyskuje maluch bo nie męczy się w kilku warstwach ubrań, szczególnie w przypadku letnich bodosukienek z krótkim rękawem.

body sukienka dla niemowląt

Nie inaczej jest z rampersami. Zastępują duety ubraniowe takie jak body i krótkie spodenki lub spódniczka, t-shirt/bluzeczka i szorty. Po co zakładać kilka warstw ubrań skoro dostępny jest kompletny jednoczęściowy strój, na dodatek z rozpięciem w kroku ułatwiającym przewijanie.

rampers dla niemowląt

Czasami produkty o wielu funkcjach nie są takie złe. Okazują się przydatne, praktyczne, przemyślane co w szafie niemowlaka przyda się z pewnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *