Wiosenna wyprawka dla noworodka na spacer

wyprawka dla noworodka na wiosnęSpacery to codzienność rodziców i dziecka. Maluch w wózku zwykle śpi na świeżym powietrzu, a rodzic odpoczywa, zażywa aktywności, albo spotyka się z gronem innych rodziców. Powstają kluby spacerujących Mam, które podczas wspólnego spaceru dzielą się wiedzą i doświadczeniem z zakresu opieki nad dzieckiem. Wiosenna Wyprawka dla noworodka na spacer to przede wszystkim wózek, ale nie tylko.

Wózek dla noworodka na wiosnę

Wózek głęboki dla noworodka to temat rzeka. Ilość modeli, opcji wyposażenia, funkcji podwozia jest ogromna. Mamy w czasie ciąży szukają swojego wymarzonego wózka, który jest bezpieczny dla dziecka, ale i wygodny dla rodzica. Musi się nim świetnie manewrować na różnych typach nawierzchni, na miejskich nierównych chodnikach, nas grząskiej leśnej drodze spacerowej. Ważne są też elementy wyposażenia dodatkowego.

Akcesoria do wózka głębokiego

Przyda się mimo wszystko zimowa osłonka na gondolę. Marzec i kwiecień bywa momentami zimowy i sam kocyk nie starczy by zapewnić maluchowi ciepło. Do gondoli przeznaczone są specjalne komplety do wózka miękkiej pościeli czyli kołderki i poduszki dopasowanej wymiarami do wózka głębokiego. Przyda się zimowa wodoodporna osłona na gondolę odpowiednio mocowana. Ochroni przed zimnymi powiewami wiatru i przed lekkim deszczem. Dodatkowo, na stanie musi być osłona przeciwdeszczowa na wózek bo deszcz wiosną często towarzyszy spacerom. Pamiętajcie by osłonkę przed schowaniem wysuszyć. Zdecydowanie przyda się także parasolka przeciwsłoneczna mocowana do wózka. Czasem są one w zestawie z wózkiem, ale można kupić też uniwersalną parasolkę mocowaną do ramy. Upewnijcie się jednak czy taka uniwersalna parasolka bezpiecznie trzyma się ramy. Mocowanie musi być stabilne i nie może się ruszać. Parasolka ustawiona pod odpowiednim kątem osłania całą budkę wózka przed słońcem. W wózku praktyczny i potrzebny jest również duży kosz, w którym mieszczą się dodatkowe rzeczy. Torba dołączana do wózka skrywa nieograniczone zasoby akcesoriów niemowlęcych.

Torba od wózka dziecięcego i jej skarby

W torbie musi zmieścić się sporo. Nigdy nie wiadomo, co przyda się na spacerze. A może trzeba będzie zmienić dziecku pieluszkę? Na pewno warto zabrać ze sobą pieluszki i opakowanie na zużytą pieluchę. Na czas przewijania maluszka w wózku można użyć przenośnego przewijaka lub pieluchy tetrowej lub flanelowej. Przewijak jest wodoodporny więc doskonale chroni spód wózka przed zmoczeniem i zabrudzeniem. Zwinięty zajmuje niewiele miejsca. Dodatkowe ubranka to zawsze dobry pomysł, jeśli dojdzie już do awarii pieluszkowej z dala od domu, pod warunkiem, że jest wystarczająco ciepło by dziecko szybko przebrać poza domem. W przeciwnym razie trzeba wrócić do domu, umyć i przebrać maluszka w czyste ubranka. Przydadzą się także: pieluszka tetrowa i chusteczki higieniczne, gdyby maluch ulał pokarm.

Wiosenne ubranka na spacer z noworodkiem

Wiosenna kurteczka lub lekki wiosenny kombinezon dla noworodka to podstawa odzieży wierzchniej. Ubiór dopasowujemy do temperatury na zewnątrz. Teraz, podczas pisania tego tekstu mamy marzec. Wczoraj było 17C, świeciło piękne słońce, nie było wiatru. Dzisiaj mamy 2C, pada deszcz ze śniegiem i okoliczności spacerowe są zupełnie inne. Dziecko musi mieć gotowe wersje stroju na okoliczności pogodowe z wczoraj, i z dzisiaj. Czasami wystarczy ciepły komplet dresowy, a czasami do akcji wkroczyć musi kombinezon, kocyk, i osłona zimowa na gondolę. Najwygodniejszą podstawą stroju jest body niemowlęce z długim rękawem lub z krótkim rękawkiem zakładane jako podkoszulka pod bluzę lub sweterek. Do tego przydadzą się wygodne spodnie dresowe. Ciepłe skarpetki i paputki niechodki wykończą pięknie ubiór spacerowy noworodka. Przyda się wiosenna czapka niemowlęca i chustka na szyję lub komin niemowlęcy w wersji wiosennej. Wiosenne ubranka dla niemowląt to jednak zupełnie inny temat na artykuł.

Dla rodzica na spacer z noworodkiem wiosną

Przyda się kubek termiczny z ulubionym ciepłym napojem lub butelka z wodą. A może podczas drzemki malucha założysz słuchawki i posłuchasz ulubionej muzyki lub audiobooka? Dodatkowe opakowanie chusteczek higienicznych i tak zwane mokre nawilżane chusteczki przydają się w nieoczekiwanych momentach, na przykład do odświeżenia rąk, gdy nie ma możliwości umyć ich pod bieżącą wodą. Mała przekąska, gdyby spacer przedłużył się ratuje duży głód strudzonego rodzica. Okulary przeciwsłoneczne warto zabrać ze sobą, gdyby słońce zbyt mocno doskwierało podczas spacerowania.

Podsumowanie – wiosenna wyprawka dla noworodka na spacer:

 • Wygodny i bezpieczny wózek głęboki
 • Osłona przeciwdeszczowa na wózek
 • Parasolka przeciwsłoneczna do wózka
 • Przewijak przenośny
 • Pieluszka tetrowa lub flanelowa
 • Torba od wózka ze skarbami dziecka i rodzica
 • Pieluszki na zmianę
 • Dodatkowe ubranka na wszelki wypadek
 • Chusteczki nawilżane
 • Chusteczki higieniczne
 • Kocyk
 • Zestaw pościeli do wózka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *