Wyprawka dla noworodka do karmienia

wyprawka noworodkowa do karmieniaKarmienie to poważna sprawa. Czy decydujesz się na karmienie piersią, czy będziesz karmiła za pomocą butelki, warto przygotować się do tematu i już przed porodem zgromadzić potrzebne akcesoria do karmienia. Czasami droga do karmienia piersią nie jest łatwa. Trzeba pokonać chwilowy zastój, czasem zmagać się z zapaleniem piersi, uporać się z pogryzionymi brodawkami. Takie przypadłości pojawiają się nagle i dobrze mieć jest odpowiednie rozwiązania gotowe w domu. Z kolei mamy butelkowe borykają się z innymi problemami. Maluch nie chce pić danego rodzaju mleka, lub przejawia objawy alergii. Wyprawkę na czas karmienia można jednak przemyśleć i zakupić już w ciąży.

Czy potrzebny mi będzie laktator?

Laktator, zwłaszcza elektryczny to rewelacyjny wynalazek. Pozwala rozkręcić laktację, gdy na samym początku pokarmu jest mało, na przykład po cesarskim cięciu. Regularne odciąganie pokarmu napędza produkcję mleka. Mamy karmiące butelką mogą w ten sposób także odciągać własne mleko i podawać je dziecku w butelce. W sytuacji, gdy brodawki są pogryzione i muszą się zagoić, laktator także pomaga podtrzymać laktację. Dodatkowo, w tym przypadku ulgę przyniesie maść, na przykład z lanoliną specjalnie przeznaczona do tego celu. Do dyspozycji Mamy są też specjalne nakładki na brodawki chroniące skórę i dające możliwość zagojenia pęknięć i ranek. Laktator elektryczny odciąża rękę, pracuje za kobietę. Łatwo się go myje. To spory wydatek, ale też i ogromne ułatwienie w niektórych sytuacjach.

Czy potrzebny mi podgrzewacz do butelek?

Bez podgrzewacza z pewnością można przeżyć. Ale z podgrzewaczem życie Mamy karmiącej butelką staje się prostsze. Niby gadżet, a jednak ułatwia sporo. Podgrzewa mleko do właściwej temperatury i utrzymuje temperaturę na wybranym poziomie. Przydaje się także do podgrzewania obiadków niemowlęcych.

Ile butelek będę potrzebowała na początek?

Na początek warto wybrać butelki o mniejszej pojemności i ze smoczkiem o wolnym przepływie. Smoczek trzeba będzie regularnie wymieniać zgodnie z zaleceniem producenta więc wraz z butelkami można kupić także dodatkowy smoczek. Na początek wystarczą dwie butelki. Przyda się też szczotka do czyszczenia butelek, przeznaczona tylko i wyłącznie do czyszczenia akcesoriów noworodka z powodów ściśle higienicznych.

Czy przyda mi się sterylizator?

Butelki po umyciu mogą trafić do sterylizatora, w którym para pozbędzie się drobnoustrojów. Sterylizator elektryczny lub sterylizator przeznaczony do mikrofali nie zajmują dużo miejsca, a pomogą utrzymać w czystości butelki i smoczki.

Wkładki laktacyjne i biustonosze do karmienia

Wkładki laktacyjne chronią odzież przed zmoczeniem. Jednorazowe lub wielorazowe, zostały stworzone po to by pochłaniać nadmiar pokarmu mimowolnie wypływającego z piersi, na przykład gdy mama jest poza domem i nie ma możliwości przystawienia dziecka do piersi lub odciągnięcia pokarmu laktatorem. Wkładki wielorazowe posłużą dłużej – wystarczy je wyprać. Biustonosze do karmienia zostały zaprojektowane tak, by w każdej chwili mama mogła bez bariery w postaci ubrania nakarmić dziecko. Dyskretne i łatwe w obsłudze zapięcie pozwala jednym ruchem odpiąć miseczkę stanika i przystawić maluszka. Po porodzie rozmiar noszonej bielizny zmienia się, dlatego trudno jest kupić prawidłowy biustonosz już w ciąży.

Koszula lub piżama do karmienia dla Mamy

Taka koszula przyda się już w szpitalu po porodzie. Jej funkcje do karmienia projektanci uzyskali robiąc głębokie rozpięcie pod szyją lub dwie otwarte zakładki na piersi po bokach. Obie wersje pozwalają szybko przystawić noworodka do,piersi, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Potrzebne będą przynajmniej dwie koszule.

Pieluszki tetrowe lub flanelowe

Noworodka nosimy do odbicia więc nasze ramię przykrywamy pieluszką tetrową, która jest miękka, przyjemna w dotyku dla skóry dziecka, i w razie potrzeby ochroni ubrania przed zabrudzeniem. Maluszki często ulewają więc tetra przełożona przez ramię przydaje się często także do wytarcia na szybko buzi bobasa. Podobną funkcję spełnia też odbijak czyli śliniak na ramię rodzica dla dziecka. Odbijak podszyty jest wodoodporną folią więc ubranie rodzica pozostanie suche.

Opakowanie termiczne do przewożenia mleka w butelce

Są specjalne opakowania do butelek niemowlęcych służące jako termiczne etui na czas podróży. Mleko lub woda do przygotowania mleka pozostaną dłużej ciepłe. Opcja przydatna zimą na czas podróży.

Podsumowanie:

  • 2 butelki ze smoczkami o wolnym przepływie+zapasowe smoczki na zmianę
  • laktator
  • podgrzewacz do butelek
  • nakładki na brodawki
  • maść z lanoliną
  • pieluszki tetrowe i flanelowe
  • odbijak na ramię rodzica
  • biustonosze do karmienia
  • koszule do karmienia
  • wkładki laktacyjne jednorazowe lub wielorazowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *