Beciki i rożki to niezwykle przydatne akcesoria niemowlęce w pierwszych miesiącach życia dziecka. Pozwalają one szczelnie otulić maluszka, zabezpieczając przed utratą ciepła. Zapewniają niemowlęciu poczucie bezpieczeństwa i gwarantują prawidłową pozycję ułożenia dziecka podczas jego noszenia.

Gdy odwiedzi nas ktoś niewprawny w trzymaniu tak małego dziecka na rękach, warto skorzystać z pomocy jaką niesie becik i pozwolić takiej osobie trzymać dziecko w beciku. Maluch tak szczelnie otulony ciepłą i miękką tkaniną na pewno będzie bezpieczny.

Dziecko ścisle opasane becikiem czuje się jak w brzuchu Mamy, czyli jednocześnie zapewniamy mu odczucie komfortu. Niemowlak daje się łatwo zawinąć w becik, a specjalnie umiejscowione rzepy pozwalają szybko i sprawnie zapiąć taki rożek. Wiele osób wykłada beciki dodatkowo pieluszkami tetrowymi aby zapobiec zabrudzeniu tkaniny. Nie jest to jednak konieczne bo beciki można prać i są to artykuły niemowlęce szybko schnące i oczywiście niewymagające prasowania.