Jak odczytywać oznaczenia na metce ubranka?

Wszystkie ubranka dla niemowląt z SzipSzop.pl posiadają dwa rodzaje metek. Jedna z metek jest materiałowa i jest wszyta w ubranko, tak by Mama zawsze mogła sprawdzić przepis konserwacji podany w formie symboli. Na body metki wszywane są na szyi z tyłu, podobnie w przypadku kaftaników dla niemowląt i bluzek. Półśpioszki posiadają metkę wszytą w pasie lub na bocznym szwie nogawki. Śpioszki niemowlęce mają metkę wszytą na karczku. Metka taka zawiera informacje dotyczące producenta ubranka: jego nazwę, oraz dane kontaktowe. Dodatkowo metka pokazuje rozmiar ubranka, materiał z jakiego wykonany jest ciuszek dziecięcy (100% bawełna), a także znane oznaczenia dotyczące prania, suszenia i prasowania.

Informacje na papierowej metce dołączonej do ubranka

Druga metka dołączona do ubranka dziecięcego to papierowa metka doczepiona tymczasowo do ciuszka, którą zwykle zdejmuje się po zakupie, tuż przed praniem i wyrzuca. Metka papierowa zawiera nazwę produktu dla dzieci (body, śpiochy, koszulka, bluzka, podkoszulka), skład surowcowy ubranka (100% bawełna), rozmiar (56, 62, 68, 74, 80, 86, 92, 98, 104, 110), miejsce produkcji (wyprodukowano w Polsce), oraz dokładnie rozpisany sposób konserwacji. Na tej metce nie znajdziemy symboli lecz konkretne wskazówki słowne jak wyprać zakupione ubranka niemowlęce, jak je wysuszyć i wyprasować. Producent podaje także zalecenia czego nie wolno nam z ubraniem robić (np. nie czyścić chemicznie, nie wybielać). Warto taką metkę zachować, jeśli nie pamiętamy co oznaczają konkretne symbole. Objaśnienia symboli rodzice mogą także znaleźć bez problemu na sieci, lub poniżej na obrazku wyjaśniającym symbole.

Pranie ubranek

Większość ubranek niemowlęcych z SzipSzop.pl można prać w temperaturze 40C. Ubranek nie można czyścić chemicznie oraz suszyć w suszarkach bębnowych. Uprane i wysuszone ubranka należy prasować na lewej stronie. Chronimy w ten sposób aplikacje, sita, hafty znajdujące się na ubrankach. Ubranka dla niemowląt suszymy w stanie rozwieszonym, pionowo na zwykłych suszarkach stojących. Producent zabrania chlorowania ubranek i zaleca pranie i suszenie ubrań dla dzieci wywróconych na lewą stronę.

Poniżej przedstawiamy najbardziej znane symbole dotyczące prania i konserwacji odzieży dziecięcej wraz z objaśnieniami. Stosowanie się do zaleceń producenta w kwestii prania i konserwacji pozwoli cieszyć się ubrankami dla niemowląt dłużej. Ubranka takie pozostaną niezmienione, nie zmechacą się, nie rozciągną, nie wyblakną, nie rozerwą się na szwach, a aplikacje i hafty pozostaną niezmienione.

symbole dotyczące prania i konserwacji odzieży dziecięcej wraz z objaśnieniami
body niemowlęce 100% bawełna rozmiar 68

bawełniane body dla niemowlaka prać w temperaturze 40 stopni
Golf niemowlęcey należy prać ręcznie

Rajstpy dla dzieci prać wyłącznie w 30 stopniach
Koszulka niemowlęca - 100% bawełna

Koszulkę dla niemowlaka należy prasować po lewej stronie