Jak zapinać i rozpinać ubranka dziecięce oferowane przez sklep SzipSzop.pl?

Triki zastosowane w body dla niemowląt

Ubranka niemowlęce powinny być nie tylko wygodne dla dzieci, ale również wygodne do zakładania przez rodziców. Niemowlęta nie ubiorą się same, i to na rodziców spada obowiązek zapinania zatrzasków ubranek kilkanaście razy dziennie podczas zmiany pieluszki czy przebierania maluszka. W ubrankach niemowlęcych sprzedawanych w SzipSzop.pl zastosowano najwyższej jakości zatrzaski, które każdy rodzic z łatwością zapnie i rozepnie bez siłowania się, przytrzymywania tkaniny, rozrywania. Dodatkowo, opracowano rozwiązania i sposoby zapinania ciuszków dla dzieci, które przyspieszają cały proces ubierania niemowlaka w ciuszki.

Na początek skupmy naszą uwagę na body dla dzieci. To najczęściej kupowane ubranka dla niemowląt. Stanowią podstawę codziennego stroju dziecka. Sklep przetestował body niemowlęce z zapięciami na zatrzaski przy szyi oraz drugi rodzaj body bez zapięcia przy szyi tylko z nasuwanymi połami ubranka na obu ramionach. Odrzuciliśmy ten drugi rodzaj body jako produkt nadający się do naszego sklepu bo poły body rozchodziły się przy szyi niemowlęcia odsłaniając klatkę piersiową. Test pozytywnie przeszły jedynie body dziecięce z dwoma zatrzaskami na jednym z ramion ubranka, oraz dwoma zatrzaskami w kroku.

Poniższe zdjęcia przestawiają zapięcia na body dla dzieci z SzipSzop.pl zastosowane w sprzedawanych przez nas ubrankach. Na zdjęciach pokazaliśmy bodziaki w stanie zapiętym, i dla porównania w stanie rozpiętym. Nasi testerzy ubranek niemowlęcych uznali, że taki sposób zapinania ciuszków jest najwygodniejszy i dla dziecka, i dla rodzica.

Body niemowlęce z zapięciem na ramieniu

Dwa zatrzaski na ramieniu body dla niemowląt

Rozpięte zatrzaski body dla dzieci
Zapięcie w kroku body niemowlęcego w wersji rozpiętej

Staranne wykończenie body dla maluszka

Body kopertowe - najłatwiejsze do zakładania dla noworodka

Specyficznym rodzajem body dla niemowląt jest body kopertowe dla noworodka. Zapięcia zastosowane w body kopertowym są przystosowane specjalnie dla najmłodszych dzieci i niewprawionych w ubieraniu takiego maluszka rodziców. W przypadku body kopertowego nie trzeba przekładać ubranka przez głowę dziecka. Rozpięte body wystarczy położyć rozpięte na płasko na przykład na przewijaku czy na innej płaskiej i bezpiecznej dla dziecka powierzchni, na rozpięte body położyć dziecko i zapiąć ubranko na leżącym niemowlaku. Body kopertowe wymaga zastosowania większej ilości zatrzasków bo ubranko uszyte na formę kimono musi dobrze trzymać się na maluchu, więc strategiczne punkty ubranka są przeznaczone do zapięcia zatrzaskami.

Poniższe zdjęcia prezentują przykładowe body niemowlęce z serii Marynarskiej w stanie zapiętym i w stanie rozpiętym, tak by zobrazować, jak proste jest zakładanie takiego body kopertowego.

Body kopertowe dla noworodka

Poły ubranka w wersji kopertowej dla niemowlaka

Zatrzaski na boku body kopertowego
Rozpięte body kopertowe dla niemowląt

Szeroko odwinięte poły bodziaka kopertowego

System zatrzasków zastosowany w fasonie kopertowym body

Body kopertowe dla noworodka całkowicie rozpięte

Łatwe zapięcie i szybkie przewijanie maluszka

Pajace dla dzieci z SzipSzop.pl są zaopatrzone w zatrzaski na całości ubranka. Zapięcie biegnie przez środek ciuszka od samej szyi, aż po stopy. Idea zapinania tego ubranka podobna jest do pomysłu zastosowanego w zapinaniu body kopertowego. Nie wykorzystano tutaj jednak zasady ubranka w kimono, tylko ułatwienie polegające na braku konieczności wkładania ubranka przez głowę malucha. Pajacyk rozpinamy całkowicie, kładziemy na płaską powierzchnię. Na tak przygotowane ubranko kładziemy naszą pociechę i zapinamy wszystkie zatrzaski na maluchu.

Poniżej prezentujemy przykładowy pajacyk dziecięcy na wszystkich etapach zapięcia i rozpięcia.

Pajac dla niemowląt całkowicie zapięty

Wygodne zatrzaski na całej długości pajacyka dla niemowląt

Całkowicie rozpięty pajac dla dzieci
Zatrzaski w kroku pajacyka dla dzieci

Rozpięte poły pajacyka do spania dla dzieci

Praktyczne zatrzaski ułatwiają zakładanie pajacyka dziecięcego

Śpioszki - ubranka rozpinane na ramiączkach i w kroku

Śpiochy dla niemowląt oferowane w naszym sklepie dziecięcym są zapinane z użyciem zatrzasków na ramiączkach ubranka oraz w kroku aż do stopek ciuszka. Zatrzaski w kroku pozwalają na sprawną zmianę pieluszki bez konieczności zdejmowania całego ubranka. Zatrzaski na ramiączkach śpioszków ułatwiają wymianę kaftanika lub body, które wkładamy pod śpioszki.

Na poniższych zdjęciach pokazujemy śpioszki w stanie rozpiętym ramiączek, oraz z rozpiętym krokiem.

Śpioszki dla niemowląt w stanie rozpiętym

Śpiochy niemowlęce rozpięte w kroku
Całkowicie rozpięte śpioszki dla dzieci

Dla wygodnego brzuszka maluszka

Półśpiochy niemowlęce, które wybraliśmy do sprzedaży w sklepie SzipSzop.pl mają specyficzny krój. Ważnym ich elementem jest szeroka guma w pasie - cały pas to miękki elastyczny ściągacz. Testowaliśmy dwa rodzaje półśpioszków: pierwsze to właśnie półśpioszki z szeroką gumą w pasie, a drugie tradycyjne ze zwykłą cienką gumką, taką jaką stosuje się na przykład w spodniach dziecięcych. Nasi testerzy wybrali zdecydowanie pierwsze testowane półśpiochy dla niemowląt bo nie uciskają brzucha dziecka, opasają brzuszek na większej powierzchni niż cienka wżynająca się gumka drugiego rodzaju półśpiochów. Dla porównania przedstawiamy zdjęcia obu testowanych ubranek dla dzieci z wyraźnie pokazanym rozwiązaniem zastosowanym w pasie ciuszków.

Półśpioszki niemowlęce z bezuciskowym szerokim pasem

Szeroki rozciągliwy pas w półśpiochach niemowlęcych

Bezuciskowy pas półśpioszków dla niemowląt

Wygodnie wyprofilowane półśpioszki niemowlęce
Półśpiochy dziecięce z wąską gumką w pasie

Wąska gumka w pasie półśpiochów może uciskać brzuszek dziecka

Półśpioszki dla dziewczynki