Łapki niedrapki dla noworodka - wyprawka dopięta na ostatni guzik

W tej kategorii znajdują się łapki niemowlęce inaczej- łapki niedrapki. Są to rękawiczki bez placów uszyte z miękkiej bawełny. Idealne dla noworodka i małego dziecka. Dzięki tym rękawiczkom maluch nie podrapie sobie buzi podczas zabaw ruchowych.

Łapki czyli bezpalcowe rękawiczki dla niemowlaka to istotny element wyprawki niemowlęcej. Łapki uzupełniają gamę ubranek niemowlęcych zakupionych dla maluszka. Rękawiczki niedrapki często kupowane są na prezent dla przyszłych rodziców i zanoszone wraz z innymi ubrankami dziecięcymi na przykład na wizytę u Mamy i maluszka w szpitalu po porodzie. To praktyczny i potrzebny prezent dla noworodka.

Po co noworodkowi rękawiczki?

Łapki to rodzaj bawełnianych rękawiczek bez palców zakończonych miękkim ściągaczem. Przeznaczone są dla wcześniaków, noworodków i najmłodszych dzieci. Mają za zadanie chronić buzię dziecka przed zadrapaniem się ostrymi paznokciami, z którymi maluszki przychodzą na świat. Dodatkową funkcją rękawiczek jest utrzymywanie malutkich rączek dziecka w cieple. Większość Mam wyposaża swoje wyprawki dla noworodka w łapki, najczęściej są to dwie pary na zmianę. Gdy jedna para jest w praniu, druga jest używana. Dostępne są łapki w różnej kolorystyce, od tej stonowanej aż po bardziej niestandardową. Łapki są też elementem gotowych zestawów wyprawki dla niemowląt. Bawełniane rękawiczki przydają się tylko na początku - w szpitalu po porodzie i w początkowym okresie z noworodkiem w domu. To tani dodatek ubraniowy ze względu na krótki okres użytkowania. Jednak z całą pewnością są to bardzo przydatne akcesoria niemowlęce.