Pół¶pioszki to stosunkowo niedawny wynalazek w branży odzieżowej. Zaczęły być popularne około 15 lat temu, gdy pojawiły się w sprzedaży body niemowlęce, które to z kolei wyparły kaftaniki niemowlęce, czyni±c je wręcz oldschoolowymi bluzeczkami. Pół¶pioszki miały zast±pić ¶pioszki, które miały karczek i zapinane były na zatrzaski lub dawniej na guziki na rami±czkach ubranka. I chyba się im to udało. Zdecydowanie wygodniej do pary z body założyć pół¶pioszki. Tak jak kaftanik niemowlęcy wymuszał założenie ¶pioszków, by zakryć szczelnie plecy dziecka, tak body niemowlęce usunęło problem gołych plecków niemowlęcia, i wprowadziło na salony odzieżowe pół¶pioszki.

niebieskie pół¶pioszki z misiem koala
mi¶ koala na pół¶piochach

Fason pół¶piochów dla niemowl±t

Pół¶pioszki, które wybrali¶my do sklepu SzipSzop.pl maj± specyficzny krój. Projektant odzieży niemowlęcej zast±pił w±sk± gumkę w pasie, występuj±c± w pocz±tkowych wersjach pół¶piochów, szerokim elastycznym pasem. Jaki cel osi±gn±ł? W±ski wałek materiału zwinięty naokoło w±skiej gumki nie uciska już brzucha malucha, bo szeroki elastyczny pas równomiernie rozkłada ucisk i zapewnia ciepło na plecach i brzyszku. Zdecydowano o doszyciu stopek, które zastępuj± dodatkowe skarpetki. Skarpetki s± chętnie zakładane przez rodziców, gdy rozmiar pół¶pioszka jest lekko za duży. Wtedy skarpetka trzyma ubranko w ryzach, zapobiega przesuwaniu się materiału. Jednak docelowo pół¶pioszki przeznaczone s± do noszenia bez skarpetek, bo maj± już je niejako wszyte.

Pół¶pioszki, które sprzedajemy maj± luĽny krój je¶li chodzi o nogawki, trochę a la popularne alladynki. Dziecku musi być przede wszystkim wygodnie w takim ubranku. Proponujemy rozmiar od najmniejszego 56 do największego 98, już dla chodz±cych dzieci, które nie rozstały się jeszcze z pieluszk±, i ¶pi± w body i pół¶pioszkach. Taki komplet zastępuje z powodzeniem piżamkę. W przeciwieństwie do bluzki z kompletu piżamowego, body nie podwinie się, a pół¶pioszki nie zawin± nogawek za kolana.

Różne wesołe, kolorowe aplikacje uciesz± i zainteresuj± dziecięce buzie.

pół¶pioszki - jako¶ć wykonania
pół¶piochy maj± już skarpetki niejako wszyte

Producent nie zaleca suszenia pół¶pioszków w suszarkach bębnowych.