Podkłady higieniczne - sprytny sposób na przewijanie poza domem

Podkład niemowlęcy wkracza wszędzie tam, gdzie zmuszeni jesteśmy przewinąć niemowlę w warunkach dalekich od domowych. Jest nieprzemakalny bo podszyty ceratką, a strona, na której kładziemy dziecko jest miękka bo frotkowa. W środku znajduje się miękkie wypełnienie by powierzchnia przewijania nie była twarda i niewygodna dla niemowlaka.

W gabinecie u lekarza pediatry rodzice muszą często sprawnie i szybko rozebrać bobasa, i równie szybko ubrać. Wtedy przydaje się właśnie przewijak, który po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca i można go prać. Podczas wizyty u znajomych do przewijania wystarczy bezpieczny kawałek kanapy i przewijak. Podobnie sytuacja wygląda na spacerze. W cieplejsze dni wystarczy trawnik lub ławka i przenośny przewijak. To wygodne rozwiązanie wymyślone specjalnie dla wygody rodzica i dziecka. Oczywiście podczas przewijania maluch musi być stale pilnowany, zabezpieczony z każdej strony. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze.

Przewijanie w warunkach domowych - jak ułatwić sobie życie?

Bardzo popularne są ceratowe przewijaki nakładane na łóżeczko niemowlęce lub na komodę w pokoju dziecięcym. To sztywna i solidna konstrukcja powlekana nieprzemakalną ceratką. Cerata jednak jest materiałem zimnym i nieprzyjemnym dla bobasa. Z pomocą przychodzą pokrowce na przewijak, które w budowie przypominają nieco prześcieradła z gumką. Ściśle przylegają do przewijaka dzięki czemu staje się on ciepłym i wygodnym miejscem do przewijania. Pokrowiec to następca pieluchy flanelowej często kładzionej na przewijak. Jednak pieluszka zwija się, fałduje i przesuwa, a pokrowiec trzyma się stabilnie w jednym miejscu. Wystarczy wyprać i wysuszyć, i jest gotowy do ponownego użycia. Polecamy posiadanie dwóch pokrowców na zmianę.

Czym różni się podkład do przewijania od pieluchy tetrowej?

Zobacz także: Kocyki dla maluszków, komplety do wózka, poduszki