Body dla niemowląt bez rękawków w rozmiarze 68 to ubranko dla dziecka w wieku około 2-6 miesięcy. Niektóre maluchy szybko zmienią rozmiar początkowy 62 na 68 bo niemowlaki naprawdę rosną w błyskawicznym tempie. Po rozmiarze początkowym przyjdzie czas na zmianę rozmiaru. Gdy zapinanie zatrzasków w kroku bodziaka zaczyna sprawiać trudność i trzeba naciągać materiał ciuszka to znak, że pora na wymianę garderoby bobasa. W za ciasnym ubranku maluszkowi będzie niewygodnie, ciasno. Warto dokupić luźniejszy i większy rozmiar, do którego niemowlak i tak szybko dorośnie. Pamiętajcie, gdy tkaninę ubranka zaczynacie ciągnąć zbyt bardzo w dół by zatrzaski spotkały się ze sobą to wyraźna oznaka, że pora przesiąść się na większy rozmiar ubrań.

Kiedy niemowlak założy body na ramiączkach?

Dziecko noszące rozmiar 68 to maleńki szkrab w wieku od 2 do 6 miesięcy. Takiego malucha łatwo przegrzać powodując pojawienie się potówek, szczególnie latem, gdy dokucza upał. Upalna pogoda to dla bobasa również wyzwanie. Czasem wystarczy założyć pieluszkę i samo body by uzyskać odpowiedni, przewiewny strój. Maluch i tak leży w głębokim wózku, gdzie przed ewentualnym wiatrem chronią go boki wózka i buda. Podczas drzemki Mamy zakrywają nóżki i część tułowia niemowlaka pieluszką tetrową, flanelową lub lekkim i cienkim kocykiem.

Czy body na ramiączkach niemowlę nosi zimą?

Owszem, nosi. To dobry pomysł na warstwę spodnią stroju malucha czyli podkład pod bluzeczkę, sweter, pajacyk do spania. Kilka warstw ubrania czuwa nad komfortem termicznym niemowlęcia, zwłaszcza na spacerze w mroźną i wietrzną pogodę, o którą zimą nie trudno. Zimowa aura wymusza ubieranie na cebulkę, szczególnie tak małego dziecka noszącego rozmiar 68.