Body dla niemowląt z długim rękawem w rozmiarze 62 to początkowe ubranka dla najmłodszych dzieci. Rozmiar 62 dla niektórych bobasów jest pierwszym rozmiarem ubranek, który założą po narodzinach. Rozmiar ten zazwyczaj wystarcza na pierwsze dwa miesiące życia. Sporo osób decyduje się na kompletowanie wyprawki dla noworodka właśnie od bodziaków w rozmiarze 62. Ubranka z długim rękawkiem maluszek założy wczesną wiosną, jesienią i zimą.

Czy body w rozmiarze 62 ma różne fasony?

Tak, bodziaki w wersji z długim rękawem w rozmiarze 62 podobnie jak te w rozmiarze 56 są dostępne jako body kopertowe i tradycyjne body zapinane na ramieniu na zatrzaski. Fason kopertowy pozwala rodzicom nie zakładać ciuszka przez główkę noworodka. To wygodne rozwiązanie dla początkujących rodziców bo bodziaka zapina się na boku na zatrzaski.

Czy dla noworodka należy kupić body rozmiar 62?

Tak, niektóre noworodki przychodzą na świat i od razu wskakują w rozmiar 62, dlatego sporo mam kompletowanie wyprawki zaczyna od rozmiaru 62, pomijając rozmiar 56. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą w torbie szpitalnej body w rozmiarze 56.