Body dla noworodka z krótkim rękawem w rozmiarze 62 to kluczowa część wyprawki. Wyprawka dla noworodka musi zawierać przynajmniej kilka sztuk bodziaków z krótkim rękawem rozmiar 62. Te ubranka przydadzą się przez pierwszy i drugi miesiąc życia dziecka.

Po co w wyprawce dla noworodka body z krótkim rękawkiem?

Rozmiar 62 przeważnie otwiera rozmiarówkę dla najmłodszych. Konkuruje nieco z rozmiarem 56. Maluszki urodzone latem wykorzystają bodziaki najbardziej bo w upalne dni mogą być wręcz jedynym strojem na wakacyjne fale wysokiej temperatury. Krótki rękaw chroni skórę dziecka przed oparzeniem słonecznym. Pamiętać jednak trzeba o zastosowaniu kremu z wysokim filtrem. Krótki rękawek tego ubranka przyda się także zimą, kiedy posłuży za podkoszulkę pod bluzeczkę lub sweterek dzianinowy. Do bodziaka można założyć krótkie spodenki, spódniczkę lub sukienkę. Zjawiskowe bodosukienki dla dziewczynek łączą w sobie dwa ciuszki: body w wersji z krótkim rękawem i sukienkę.

Wzory dla małego chłopca i dziewczynki

Ubranka powinny być kolorowe i wesołe jak dzieciństwo. Body chłopięce ozdobione jest motywami marynarskimi, zwierzakami, autami, dinozaurami, i super bohaterami. Body dziewczęce na lato często występuje w formie body sukienkowego. Inne modele body dla dziewczynek to stroje w kwiatki, wróżki, księżniczki, gwiazdki. Dostępne są także eleganckie body dla noworodka w rozmiarze 62 w kolorze białym, na przykład szykowne białe bodokoszule z muszką. Białe dziewczęce body nie musi być nudne. Ozdobne bufki, kołnierzyk z obszyciem koronkowym są tymi elementami, które z banalnej bieli robią świetną bazę dla innych ubranek.

Jaki rozmiar body dla noworodka wybrać: 56 czy 62?