Body niemowlęce w rozmiarze 74 to ubranko dla dziecka w wieku około 4-6 miesięcy. Model z krótkim rękawkiem jest uniwersalny bo maluszek nosi go latem, ale także zimą. To w gruncie rzeczy ciuszek całoroczny i zawsze przydatny. Rozmiar 74 body nie występuje już w wersji kopertowej. Ta wersja przeznaczona jest tylko dla najmłodszych dzieci - od noworodka po niemowlaka w wieku 3 miesięcy noszącego rozmiar 68.

Do czego body z krótkim rękawem przydaje się latem, a do czego zimą?

Latem ciuszek z krótkim rękawem to pełnoprawny strój niemowlaka. Wystarczy dodać tylko krótkie spodenki, spódniczkę, pumpy czy krótkie legginsy i maluch jest gotowy do wyjścia na spacer. Bodziak jest lekki i przewiewny, a więc idealny na upalne letnie dni. Rozpięcie w kroku pozwala szybko zmienić dziecku pieluszkę. Natomiast zimową porą bodziak służy za podkoszulkę pod cieplejsze ubranka, takie jak bluza dresowa czy sweterek. To dodatkowa warstwa chroniąca brzdąca przed utratą ciepła.

Ile sztuk body z krótkim rękawem w rozmiarze 74 potrzebuje niemowlak?

Latem przyda się ich więcej bo stanowią główny strój dziecka. Ubranko na zmianę musi być pod ręką, gdy maluszek ulewa, lub gdy zaczyna przygodę z rozszerzaniem diety. Czasami w ciągu dnia rodzice przebierają dziecko kilka razy właśnie z powodu zabrudzeń, a czasem wystarczy jedna sztuka. Gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, pranie schnie błyskawicznie więc ubranka są szybko gotowe do ponownego użycia. Można też włożyć je do suszarki automatycznej, co sprawi, że ciuszki będą suche i mięciutkie już po 2-3 godzinach. Warto sprawdzić wcześniej na metce, czy ubranko można suszyć w suszarce automatycznej. Gorzej sprawa wygląda zimą, kiedy pranie suszymy w domu i nie posiadamy suszarki automatycznej. Wtedy przyda się więcej sztuk bodziaków.