Rozmiar 86 pojawi się w szafie dziecka po pierwszym roku życia. Zazwyczaj rozmiarówka 86 przypada między 12 a 18 miesiącem życia. Maluch w tym wieku często potrafi już samodzielnie chodzić lub przesuwa się wspierając o meble, szukając oparcia. Od tego momentu to już tylko krok do biegania, wspinania się, skakania. Do wszystkich dziecięcych akrobacji przydadzą się wygodne ubranka, wspierające rozwój. Ciuszki dziecka noszącego rozmiar 86 nie mogą krępować ruchów malucha. Body z krótkim rękawem stanowią podstawę garderoby letniej dziecka. W sezonie wakacyjnym przyda się przynajmniej kilka sztuk na zmianę.

Wyprawka dla dziecka w rozmiarze 86

Wyprawka to zbiór ubranek dziecięcych w konkretnym rozmiarze. Ta w rozmiarze 86 musi zawierać co najmniej kilka sztuk bodziaków z krótkim rękawem. Latem body z krótkim rękawem to podstawa stroju dziecka. Zestawione z szortami lub spódniczką tworzą kompletny ubiór dziecięcy na wakacyjne gorące dni. Zimą przyda się kilka sztuk tych ubranek w szufladzie. Doskonale sprawdzają się jako podkoszulki pod grubsze wierzchnie warstwy ubranek. Wkładamy je pod bluzę dresową lub ciepły sweterek, tym samym zapewniając dziecku komfort termiczny.

Krótki rękawek dla chłopca i dla dziewczynki

Niektóre modele body są typowo dziewczęce, a inne od razu rzucają się w oczy jako chłopięce. Są jeszcze modele uniwersalne, równie dobre dla każdej płci. Ciuszki dziewczęce w rozmiarze 86 bywają stylizowane na sukienki, i na takie wyglądają dzięki doszytym falbanom. Modele chłopięce mają często formę body koszulowego, z eleganckim kołnierzykiem, oraz zapięciem takim, jak w dorosłej koszuli Taty.