Body dziecięce z krótkim rękawem w rozmiarze 92 spocznie ładnie złożone w szafie dziecka około półtorarocznego lub dwuletniego. Dwulatek sprawnie chodzi, biega, skacze, wspina się. Ten czas kojarzy się z tak zwanym buntem dwulatka. Z buntem czy bez, dwulatek wkroczy w ten okres w rozmiarze 92. Ubranka z krótkim rękawem to podstawa garderoby dziecięcej na lato. Wszystkie wyprawy na plac zabaw, wycieczki na plażę, spacery po lesie, wspinaczki górskie będą odbywały się w ciuszkach z krótkim rękawem.

Czy na pewno potrzebuję tylu sztuk body dla dzieci z krótkim rękawem?

Tak, zupełnie serio będzie potrzebne sporo bodziaków w wersji z krótkim rękawem. Latem to podstawa szafy dziecięcej, codzienny strój malucha. Ubranka często brudzą się, na przykład podczas posiłków, od lodów śmietankowych zjedzonych na spacerze, od błotka z kałuży po letniej burzy. Zawsze warto mieć zapas czystych bodziaków w zapasie, szczególnie, że dwulatek jest ciągle w ruchu, i rzeczywiście czasami jeden bodziak nie wystarcza na jeden dzień.

Po co mi body dla dzieci z krótkim rękawem zimą?

W zimowy czas body z krótkim rękawem rewelacyjnie sprawdzi się jako podkoszulka pod właściwe ubranie. Sweterek lub bluzka dresowa przyjmie pod siebie body z krótkim rękawem, sprawiając, że maluchowi będzie ciepło i wygodnie. Poza tym, w bodziaku bardzo łatwo jest zmienić dziecku pieluszkę. Zimą wiele warstw ubrań utrudnia nieco dotarcie do pieluszki i przewijanie może być trochę bardziej skomplikowane. Jednak body założone jako podkoszulka ułatwia proces przewijania.