Body dla dzieci z krótkim rękawem w rozmiarze 98 maluch założy między drugim a trzecim rokiem życia. To wygodne ubranko dla bardzo ruchliwego w tym wieku, ciekawego świata malca. Wygodne bo jak każdy bodziak posiada zapięcie w kroku, które ma dwie funkcje. Ma trzymać ciuszek w miejscu, zapobiega odsłanianiu pleców i brzuszka, wtedy kiedy tego nie chcemy. Ponadto, ma ułatwiać dostęp do pieluszki i przewijanie dziecka. Nie ma garderoby dziecięcej bez komfortowych bodziaków. Bez tego ciuszka ani rusz.

Lato w rytmie bodziaka z krótkim rękawkiem

Wysoka temperatura w lipcu i sierpniu wymusza lekki, przewiewny strój. Do wyboru mamy body z krótkim rękawem, t-shirt lub body bez rękawków. Wszystkie te ubranka szyte są w rozmiarze 98. Body to ubranko dla dziecka, które nosi jeszcze pieluszkę i naukę korzystania z nocnika ma jeszcze przed sobą. Natomiast t-shirty najczęściej wybierane są dla dzieci, które pożegnały już pieluszki. Latem przyda się cały zestaw body.

Zima w dziecięcej szafie

Body z krótkim rękawem w rozmiarze 98 przydadzą się w szafie jako podkoszulka. Zimowe dni wymagają odpowiedniego stroju chroniącego dziecko przed utratą ciepła. Gwarantuje to ubiór na cebulkę czyli ubranie maluchowi raczej cienkich warstw założonych na raz. Pierwszą warstwą ubranek będzie właśnie body z krótkim rękawem. Na bodziaka zakładamy bluzę, a na bluzę można jeszcze włożyć ciepłą kamizelkę. Gdy jest za ciepło, można zdejmować kolejne warstwy aż do uzyskania komfortu termicznego.