*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Gdy dziecko dorośnie do rozmiaru 86 można już pomału zacząć myśleć o kupnie szalenie popularnych koszulek z krótkim rękawem dla dzieci. Pora żegnać się z praktycznym body dla najmłodszych dzieci i pieluszką. Wraz z pożegnaniem z pieluchą, body niemowlęce czas zamienić na super wygodny t-shirt. Uszyty z bawełny, lekki i przewiewny jest nieodzownym elementem stroju dziecka na lato, ale tez pełni rolę podkoszulki pod ubrania wierzchnie zimą.

Koszulki dziecięce z krótkim rękawem na każdą okazję

Nasze t-shirty są bajkowe i cieszą oko kolorem, wspaniałymi aplikacjami dopasowanymi dla chłopców i dziewczynek. Kroje są zawsze proste, a przez to wygodne dla dziecka. Ubranka te nie są zbyt ciasne, a raczej lekko luźne bo mają być przede wszystkim wygodne dla malucha. Tutaj różnią się trochę od bodziaka, który ściślej przylega do ciała. A kiedy dziecko założy koszulkę? Na pewno na czas codziennej zabawy: tej w domu, ale też i tej w przedszkolu, i na spacerze z rodzicami. To schludne ubranka na codzienne okazje. Maluch doceni wygodę jaką daje t-shirt podczas zabawy na placu zabaw, pokonywania zjazdów ze zjeżdżalni, radosnego bujania na huśtawce, i stawiania zamków z piasku w piaskownicy. Nawet w upalny dzień t-shirt jest lekki, przewiewny i maluch nie przegrzeje się. Pamiętać jednak trzeba o nakryciu głowy dla dziecka na lato, a także o filtrze przeciwsłonecznym. Zimą koszulka z krótkim rękawem to dobry pomysł na warstwę spodnią pod właściwe ubranka zimowe dla malucha. Koszulka zmieści się pod bluzę dresową i sweterek.

Z jakimi ubrankami zestawić t-shirt z krótkim rękawem?

Ciuszki pasujące do bluzki z krótkim rękawem zależą od pory roku. Latem, gdy aura sprzyja spacerom, spędzaniu czasu z dzieckiem na łonie natury, t-shirt można połączyć z krótkimi spodenkami dla malucha. Taki lekki strój zapobiegnie przegrzaniu dziecka i zapewni szkrabowi komfort termiczny. To doskonały zestaw do przedszkola podczas wakacyjnych dni. Dziewczynka do bluzki w wersji z krótkim rękawem założy spódniczkę, sukienkę lub legginsy. Gdy za oknem hula wiatr, a temperatura jest bliska lub poniżej zera, t-shirty pełnią funkcję podkoszulki i dają kolejną warstwę termiczną. Zakładamy je pod komplety dresowe, dzianinowe sweterki i koszule.

Jaki rozmiar bluzki z krótkim rękawem wybrać?

Rozmiarówka t-shirtów zaczyna się najczęściej od rozmiaru 86. Rozmiar 86 noszą dzieci około roczne. W mniejszych rozmiarach dostępne są praktyczne body, które są podstawą garderoby niemowlaka. Jednak wraz z rozpoczęciem przez dziecko nauki korzystania z nocnika, rodzice rezygnują z body, którego konstrukcja przeszkadza w osiągnięciu samodzielności przez malucha. Materiał i zapięcie w kroku przeszkadzają wtedy i wydłużają czas, w jakim malec usiądzie na nocniku. Z kolei t-shirt ułatwia sprawę bo nic nie trzeba podwijać i rozpinać. Niemowlę wybierze zatem body w rozmiarówce typowo niemowlęcej, a starszy maluszek t-shirt z krótkim rękawem dostosowany do jego potrzeb i etapu rozwoju.