Ktokolwiek wymyślił okrycie kąpielowe zasługuje na słowa pochwały i podziękowania. Sam pomysł konstrukcji tego produktu jest niezwykle prosty, ale czasem proste rzeczy okazują się być najlepszym rozwiązaniem. Otrzymujemy bardzo praktyczny ręcznik dla malucha. Sam tradycyjny ręcznik bez doszytego kapturka nie byłby tak użyteczny i nie ułatwiałby życia młodym rodzicom. Doszyty do tkaniny głównego ręcznika kapturek, w zasadzie tylko trójkąt z materiału, ochrania główkę maluszka po kąpieli. Nie zsunie się, nie spadnie. Trzyma się na główce. Kapturkiem wytrzemy dziecku skórę głowy i podsuszymy nieco włosy delikatnie masując skórę głowy szkraba tkaniną ręcznika. Materiał jest miękki, dobrze chłonie wodę i delikatnie osusza skórę dziecka. Podczas wycierania bobasa kapturek pozostaje na głowie zapewniając komfort termiczny. Zastępuje niemowlakowi szlafrok z kapturem, na który przyjdzie czas nieco później, gdy dziecko zacznie chodzić. Szlafroki dziecięce zaczynają się dopiero od rozmiaru 80-92. Do tego czasu i osiągnięcia rozmiaru 80-92 przez niemowlaka to właśnie okrycie kąpielowe będzie grało główną rolę w czynnościach pielęgnacyjnych i higienicznych u niemowlęcia. Warto dobrze wybrać stawiając na najlepsze tkaniny, staranne wykończenie i przepiękne wzornictwo.

Okrycie kąpielowe dla chłopca i dziewczynki

Bajeczne wzornictwo ręczników sprawia, że niemowlę chętnie poddaje się pielęgnacji. Grafika lub hafty na okryciach nawiązują do ulubionych dziecięcych postaci, wesołych zwierzątek, lub elementów natury. Przyciągają uwagę najmłodszych, które z ciekawością przyglądają się grafikom. I chłopiec, i dziewczynka mają z czego wybierać. Małe księżniczki znajdą u nas oczywiście różowe produkty, ale także inne kolory ręczników. Neutralnym kolorem dla obu płci jest kolor ecru lub żółty, i właśnie on świetnie nadaje się na prezent dla noworodka lub prezent podarowany z okazji przyjęcia baby shower, jeśli płeć dziecka nie jest jeszcze znana. Wystarczy okrycie kąpielowe, komplet body kopertowych, skarpetki lub łapki niedrapki i doskonały prezent dla noworodka gotowy! Podobny zestaw ubranek i akcesoriów sprawdzi się podczas pierwszej wizyty po narodzinach dziecka.

Ręczniki kąpielowe w łazience, na basenie, i na plaży

Okrycie kąpielowe przydaje się nie tylko podczas kąpieli niemowlęcia w warunkach domowych. Zabierzemy je ze sobą na basen na lekcje oswajania bobasa z wodą, pływaniem, na czas zabawy w basenie. Doskonale sprawdzi się również latem po kąpieli w morzu lub w jeziorze. Warto mieć kilka sztuk ręcznika dla niemowląt pod ręką. Dzieci kochają pluskać się w wodzie. Ręcznik pomoże utrzymać skórę niemowlaka w komforcie. Okrycie jest miękkie i delikatnie traktuje skórę niemowlaka. Z okryciami z SzipSzop.pl harce w wodzie podczas kąpieli i szaleństwa nad brzegiem wakacyjnego morza pozostają czystą przyjemnością dla dziecka.

Co wybrać dla niemowlaka: zwykły ręcznik czy okrycie kąpielowe z kapturkiem dla niemowląt?