*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Podkład niemowlęcy wkracza wszędzie tam, gdzie zmuszeni jesteśmy przewinąć niemowlę w warunkach dalekich od domowych. Jest nieprzemakalny bo podszyty ceratką, a strona, na której kładziemy dziecko jest miękka bo frotkowa. W środku znajduje się miękkie wypełnienie by powierzchnia przewijania nie była twarda i niewygodna dla niemowlaka.

Kiedy niemowlęciu przyda się przewijak?

W gabinecie u lekarza pediatry rodzice muszą często sprawnie i szybko rozebrać bobasa by lekarz mógł zbadać i osłuchać małego pacjenta, i równie szybko ubrać. Wtedy przydaje się właśnie przewijak, który po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca i można go prać. Taki przenośny praktyczny przewijak bez problemu zmieści się w torbie z akcesoriami maluszka, w torbie od wózka, lub w obszernej jak zawsze torbie Mamy. Podczas wizyty u znajomych do przewijania wystarczy bezpieczny kawałek kanapy lub podłogi i przewijak. Podobnie sytuacja wygląda na spacerze z bobasem. W cieplejsze dni wystarczy trawnik lub ławka, czy nawet wnętrze głębokiego wózka, tak zwanej gondoli, i przenośny przewijak. To niezwykle praktyczne rozwiązanie wymyślone specjalnie dla wygody rodzica i dziecka. Oczywiście podczas przewijania maluch musi być stale pilnowany, zabezpieczony z każdej strony. Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Nigdy nie zostawiaj malucha samego na przewijaku.

Przewijanie w warunkach domowych - jak ułatwić sobie życie?

Bardzo popularne są ceratowe przewijaki nakładane na łóżeczko niemowlęce lub na komodę w pokoju dziecięcym. To sztywna i solidna konstrukcja powlekana nieprzemakalną ceratką, ciężki dodatek meblowy. Cerata jednak jest materiałem zimnym i nieprzyjemnym dla bobasa, choć praktycznym bo nie wchłania wilgoci i łatwo ją utrzymać w czystości. Z pomocą przychodzą pokrowce na przewijak, które w budowie przypominają nieco prześcieradła z gumką tylko w rozmiarze odpowiednim dla przewijaka. Ściśle przylegają do przewijaka nakładanego na łóżeczko niemowlęce dzięki czemu staje się on ciepłym i wygodnym miejscem do przewijania. Pokrowiec to następca pieluchy flanelowej często kładzionej na przewijak. Jednak pieluszka ma to do siebie, że zwija się, fałduje i przesuwa, a pokrowiec trzyma się stabilnie w jednym miejscu bo rozmiarem jest perfekcyjnie dopasowany do przewijaka, i dodatkowo zabezpieczony gumką. Wystarczy wyprać i wysuszyć, i jest gotowy do ponownego użycia. Polecamy posiadanie dwóch pokrowców na zmianę. Pokrowce dostępne są w kolorach pasujących do pokoju dziewczynki i chłopca.

Zdajemy sobie sprawę, że pokrowiec rzadko kiedy pojawia się na liście wyprawki dla noworodka. Zwykle kupuje się go później, gdy jedna Mama drugiej Mamie zachwali rozwiązanie podczas spaceru z maluszkiem, lub gdy rodzice podpatrzą to ciekawe rozwiązanie u znajomych. Warto wpisać pokrowiec na przewijak niemowlęcy na listę z wyprawką i zakupić ten przydatny produkt wcześniej. Jeśli można sobie uprościć życie, to czemu nie robić tego już od narodzin pociechy?

Czym różni się podkład do przewijania od pieluchy tetrowej?

Zobacz także: Kocyki dla maluszków, komplety do wózka, poduszki