*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Przewijanie dziecka na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie nieskomplikowaną czynnością. Potrzebne są zapasowe pieluszki, jak również wygodne miejsce do zmiany pieluchy. Początki bywają trudne. Mamy, które urodziły swoje pierwsze dziecko przechodzą solidny trening zmiany pieluszek już w szpitalu zaraz po porodzie. Pierwsze spotkanie ze smółką kończy się zwykle stosem zużytych mokrych chusteczek i jedną lekko krzywo zapiętą pieluszką, którą i tak zaraz trzeba zmienić bo wymiana pierwszej trwała zbyt długo. Praktyka jednak czyni mistrza, i jak to każda mama - szybko zostaje ekspertem od przewijania w błyskawiczny sposób.

Jak przewinąć niemowlę?

Warto mieć przygotowane zapasowe ubranka na zmianę i mieć pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria dla niemowląt. Przewijak można dodatkowo wyłożyć pieluchą flanelową lub owinąć specjalnym pokrowcem wykończonym gumką, zupełnie w taki sam sposób jak prześcieradło do łóżeczka niemowlęcego. Dzięki temu zabiegowi dziecko będzie miało pod sobą miękki i wygodny podkład, który rodzice z łatwością wymienią i upiorą. Pod główkę niemowlęcia można podłożyć małą płaską poduszkę, ale nie jest to konieczne i dotyczy raczej starszych niemowląt. Podczas spaceru łatwo przebrać maluszka w samym wózku podkładając zabezpieczający podkład lub przenośny przewijak. Z czasem rodzice nabiorą wprawy i przewijanie nie będzie stanowiło problemu. Warto mieć pod ręką gotowe mokre chusteczki, pieluszkę na zmianę. Maluszka rodzice będą przewijać w najróżniejszych miejscach z dala od zacisza domowego. Czy będzie to gabinet lekarza pediatry, czy restauracja, zakupy, podróż autem - zapas pieluszek, chusteczek, i ubranka na zmianę trzeba mieć ze sobą. Wybrane przez nas produkty wspomagają Mamę i Tatę podczas przewijania niemowlaka. Upewniliśmy się, że można je bezproblemowo prać i odświeżać. Ich twórcy mieli na myśli przede wszystkim wygodę maluszków i stworzenie ułatwień dla rodziców.

Kiedy zabrać ze sobą przenośny przewijak?

Są takie sytuacje kiedy trzeba przewinąć dziecko poza domem. Konieczność zmiany pieluchy może mieć miejsce na spacerze w parku, na wizycie u lekarza, na imieninach u cioci, podczas podróży autem lub innym środkiem transportu. Przydają się wtedy przenośne przewijaki, które są wytrzymałe, podszyte ceratką, i miękkie jednocześnie bo posiadają cienkie wypełnienie dla wygody niemowlaka. Jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają można przewijak rozłożyć nawet na ławce w parku i przewinąć niemowlaka. Ważne, by miejsce to było bezpieczne, a dziecko było chronione przez rodzica z każdej strony tak by nie spadło z wybranej powierzchni. Czasem wystarczy flanelowa pieluszka by oddzielić dziecko od powierzchni, na której mamy zamiar przebrać brzdąca. Gabinety pediatryczne posiadają własne przewijaki ale warto dla bezpieczeństwa położyć na nim pieluchę flanelową dziecka. Zarówno przenośny przewijak, jak i pieluszki flanelowe z łatwością zmieszczą się w torbie z rzeczami niemowlaka, którą rodzice zawsze noszą ze sobą. Torba zawiera wszystkie produkty przydatne podczas wyjścia z domu. Znajdą się w niej zapasowe ubranka, pieluszki, picie, smoczek jeśli maluch używa, chusteczki, a jeśli starczy miejsca to także picie dla rodzica, i inne potrzebne mu przedmioty.