Gdy rodzi się dziecko, każdy jak najszybciej chce zobaczyć i gorąco przywitać nowego obywatela świata. Ciocie, Wujkowie, Dziadkowie i grupa przyjaciół spieszy by pogratulować rodzicom, i zobaczyć wyczekiwanego przez długie dziewięć miesięcy człowieka. Dlatego też pierwsze odwiedziny u noworodka czy niemowlaka to tak ekscytujące i ważne wydarzenie. Ważne z punktu widzenia rodziców, ale też dla osób odwiedzających.

Co przynieść w prezencie dla noworodka na pierwsze odwiedziny?

Rodzice chcą pochwalić się swoją latoroślą przed całym światem. Rozpiera ich duma, radość, czyste szczęście, którym chcą podzielić się ze światem, a już na pewno z najbliższymi. Utarło się, że na taką wizytę wypada coś przynieść dla maluszka w podarunku. Wystarczy drobiazg by powstał sympatyczny upominek dla niemowlaka. Rodzice chętnie przyjmą ubranka niemowlęce, ucieszą ich zabawki, i akcesoria niemowlęce w połączeniu z praktycznymi pieluszkami.

Jak wybrać właściwy prezent dla noworodka?

Warto przed wizytą zapytać rodziców o rozmiar, od którego maluch zaczyna swoją przygodę z rozmiarówką ubrań niemowlęcych. Inny rozmiar nosi wcześniak, a inny spory bobas urodzony po terminie porodu. Zdarzyć się także może, że Mama i Tata mają już spory zapas ciuszków w początkowym rozmiarze, i więcej już nie potrzebują. Za to z miłą chęcią przyjmą pajacyki w wyższej rozmiarówce. W tym wypadku koniec języka za przewodnika - jak w powiedzeniu. Z pewnością sprawdzą się body, półśpioszki, śpiochy, solidny dresik, ale także akcesoria niemowlęce. Absolutnie zawsze przydadzą się pieluszki. Bez nich ani rusz. Zapas pajacyków do spania może mile zaskoczyć gospodarzy domu. Do tego mała zabawka - grzechotka i przepis na udany podarek dla niemowlaka gotowy. Najczęściej kupowanymi rozmiarami dla noworodka jest rozmiar 56 i 62. Jeśli nie macie jak zapytać świeżo upieczonych rodziców o rozmiary ubranek noworodka, to rozmiar 62 będzie bezpiecznym wyborem. Jeśli będzie lekko za duży to nie szkodzi. Dzieci tak szybko rosną, że przyda się bardzo szybko. Wybór pomiędzy rozmiarem 56 i 62 to częsty dylemat rodziców przed porodem i zakupami wyprawki. Nie wiadomo, czy rozmiar 56 nie okaże się za mały. Rozsądnie jest wybrać opcję mieszaną, czyli trochę ubranek z rozmiaru 56 i trochę z rozmiaru 62.

Przyjęcie baby shower - deszcz prezentów dla bobasa i dla Mamy

W tym przyjęciu chodzi o sprawienie przyjemności ciężarnej przyszłej Mamie i obsypaniu ją prezentami dla oczekiwanego dzidziusia. Tutaj ubranka niemowlęce sypią się w ilościach hurtowych, podobnie jak pieluszki, zabawki edukacyjne i akcesoria dla niemowląt. Częstym zwyczajem jest obdarowywanie Mamy tortem utworzonym z pieluszek. Do stworzenia tego typu dzieła polecamy pieluszki flanelowe i tetrowe, które posłużą dziecku na dłużej. Do tortu można dołączyć przeróżne body ze śmiesznymi napisami, które rozbawią przyszłą rodzicielkę, a zostaną wykorzystanie wkrótce po narodzinach przez maluszka. Dobrym pomysłem na podarunek są gotowe zestawy wyprawki dla noworodka. Każdy element zestawu pasuje do siebie, tworzy spójny komplet dla chłopca lub dla dziewczynki. Witaj na świecie, maluszku!

Podarunek dla noworodka - co jest teraz najbardziej modne i najchętniej kupowane dla noworodka i niemowlaka?

Na pewno hitem są personalizowane ubranka dla noworodka. Przykładem mogą być body z napisami po polsku. Owszem, napisy nie odwołują się do konkretnego imienia chłopca lub dziewczynki, ale do cech, które posiada maluszek lub jego rodzice, bądź osoby z bliskiego otoczenia noworodka. Ogromnym powodzeniem cieszą się ciuszki z napisami dotyczącymi osoby przynoszącej podarunek, na przykład śmieszne napisy o Cioci, Babci, Dziadku. Body przyniesione w prezencie dla dziecka niesie ze sobą pisemne przesłanie. To jest prezent z ikrą, zaskakujący, niestandardowy, nieoklepany. Jest to o wiele ciekawsze rozwiązanie niż kupno śpioszków z imieniem dziecka lub datą urodzin. Nieustającą popularnością cieszą się gotowe zestawy ubranek dla najmłodszych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą same dobierać poszczególnych elementów podstawowej garderoby niemowlęcej, tylko wolą nabyć przygotowany kompletny zestaw ubraniowy. W gotowej wyprawce osoby obdarowujące cenią fakt, że kaftanik, body, śpioszki, czapeczka i łapki niemowlęce są idealnie skomponowane, tworzą spójną całość. Dodatkowo, gotowa wyprawka to tańsza opcja niż kupowanie ciuszków osobno.