*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Gdy przychodzi czas porodu warto być gotowym i wcześniej spakowanym. Przyszła Mama z pewnością do szpitalnej torby spakowała artykuły higieniczne, ubranka dla noworodka, piżamę dla siebie, jednorazowe majtki porodowe, czy pieluszki potrzebne dla maleństwa. Potrzebne będą też dokumenty dotyczące ciąży, zdrowia Mamy, oraz dowód osobisty. Termin porodu czasem potrafi zaskoczyć, nie da się go precyzyjnie przewidzieć. Pakowanie w pośpiechu nie sprzyja pakowaniu z głową. Można czegoś zapomnieć, pominąć, a akurat może być to rzecz potrzebna na samym początku porodu. Polecamy sporządzenie listy rzeczy potrzebnych na czas porodu i po porodzie do szpitala. Pakowanie według listy musi się udać. Mama z głową pełną nadziei, oczekiwania, często już w bólu skurczy porodowych nie będzie miała kiedy i jak skupić się na pakowaniu szpitalnej torby. Lepiej zrobić to wcześniej, a szpitalna torba niech stoi w gotowości jako zapowiedź czegoś pięknego, co ma się wkrótce wydarzyć.

Wyprawka do szpitala

Jednorazowe majtki używane po porodzie pozwolą nie martwić się o pranie bielizny w warunkach szpitalnych. W szpitalu nie ma warunków do prania i suszenia bielizny, a świeżo upieczona Mama nie ma często siły na tego typu aktywności. Zajmuje się swoim nowo narodzonym dzieckiem i to jest najważniejsze. Podstawowe ciuszki noworodkowe czyli wyprawka dla noworodka to zestaw wymagany przez oddział położniczy szpitala. Przyda się własny kocyk do okrywania synka lub córeczki, oraz becik do wygodnego noszenia i karmienia niemowlęcia. Na początek warto zabrać najłatwiejsze do zakładania ubranka dla noworodka czyli body kopertowe i półśpiochy lub śpiochy. Body kopertowe można całkowicie rozpiąć, położyć na rozpiętym ciuszku maluszka, i sprawnie zapiać zatrzaski. Wcześniej sprawdzamy, czy pieluszka jest już do zmiany. Półśpioszki wciągamy tylko na nóżki i pieluszkę i wygodny strój dla bobasa gotowy. Niektórzy rodzice preferują jednoczęściowe pajacyki, które także rozpinają się od samej szyi dziecka aż po same kostki. Innym wariantem początkowym jest komplet kaftanika i śpiochów. Ubranka muszą być komfortowe dla dziecka, ale też Mama musi mieć łatwość ich zakładania. Pieluszki na samym początku mogą mieć tak zwane awarie wiec trzeba zabrać ze sobą ciuszki na zmianę.

W jakim rozmiarze ubranka zabrać do szpitala dla noworodka?

Tutaj rodzice mają dylemat między rozmiarem 56 a rozmiarem 62. Polecamy kompromis czyli część ubranek z rozmiaru 56, a część z rozmiaru 62. Na pewno któryś będzie choć trochę pasował. To najbardziej popularne początkowe rozmiary dla noworodka. Beciki mają raczej uniwersalne rozmiary dla najmłodszych dzieci. Szpitalna torba musi też pomieścić pieluszki w najmniejszym rozmiarze na kilka dni pobytu w szpitalu. Pobyt w szpitalu po cesarskim cięciu jest dłuższy niż po porodzie naturalnym więc potrzebne będzie kilka sztuk więcej ubranek i pieluszek dla malca, który przyjdzie na świat w ten sposób.

Co Mama spakuje dla siebie do porodu?

Konieczne będą koszule lub piżamy, wygodne dla Mamy i koniecznie dodatkowa sztuka na zmianę. Przydadzą się również artykuły higieniczne takie jak większe podpaski, chusteczki higieniczne, akcesoria do mycia i pielęgnacji, ręcznik. Wygodne buty do szpitala muszą się znaleźć w torbie szpitalnej, na przykład klapki lub kapcie. Niektóre Mamy zabierają szlafrok lub po prostu ulubioną bluzę dresową.