Baby shower to zdecydowanie nie jest Polski zwyczaj. Nie jest to nasz rodzimy wymysł. Przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych i został tak mile przyjęty, że aż adoptowany. Bo w sumie dlaczego nie? To przyjęcie pełne życzliwości urządzane na cześć przyszłej Mamy i jej dziecka jeszcze przed porodem. Polska nazwa tego spotkania z prezentami to przyjęcie brzuszkowe lub bociankowe. Mama podczas tej uroczystości zdradza gościom czy spodziewa się dziewczynki, czy chłopca. Wspaniałemu spotkaniu towarzyszy ekscytacja poznaniem płci dziecka, a także podarunkami dla noworodka prosto z serca.

Z jakiej okazji urządza się przyjęcie baby shower?

Przyjęcie to organizuje się pod koniec ciąży. To impreza okolicznościowa podarowana przez przyjaciółki, koleżanki. Oczywiście z prezentami. W Polsce bardzo popularne są wizyty u dziecka i jego rodziców po porodzie, tymczasem baby shower wydawane jest w końcówce pięknego okresu ciąży. Na baby shower wypada pojawić się z upominkiem dla dziecka i Mamy. Popularne są torty z pieluszek, ale także ubranka niemowlęce, części wyprawki dla noworodka, zabawki, akcesoria niemowlęce. Tort z pieluch przeplatany skarpetkami niemowlęcymi, body, i grzechotkami to naprawdę doskonały pomysł na niebanalny podarunek. Dosyć popularny jest też zwyczaj robienia prawdziwego tortu ozdobionego na gładko białą bitą śmietaną. W środku po rozkrojeniu widać przełożenie tortu w kolorze niebieskim lub różowym. Jeśli krem do tortu jest różowy to oznacza, że urodzi się dziewczynka. Jeśli zaś masa jest niebieska, oznacza to, że na świat przyjdzie mały chłopiec. Każdy gość przyjęcia pełen ekscytacji czeka na ukrojenie pierwszego kawałka tortu. Jeśli na świat przyjdą bliźniaki: chłopiec i dziewczynka to wewnątrz tortu ukrywa się oba kolory smakowitych mas.

Trafione prezenty dla mamy i dziecka

Ciuszki kupowane przed narodzinami malucha będą zawsze trafione z rozmiarem, jednak warto umówić się podczas kupowania niemowlęcej garderoby tak, by nie nabyć wszystkich strojów w tym samym rozmiarze. Lepiej zróżnicować wielkość ciuszków: część w najmniejszym rozmiarze 56, część 62 i część 68 (około 3 miesiąc życia maluszka). Tym samym młoda Mama jeszcze przed porodem wie ile ma ubranek, w jakich rozmiarach, czego jej brakuje, a czego ma za dużo. Ma też czas by wszystkie te rzeczy przygotować: uprać, uprasować, posegregować i poskładać. Oprócz ubranek można sprezentować Mamie i dzidziusiowi komplet pościeli do wózka, albo ciepły zimowy śpiworek do spania dla dzieci urodzonych zimą.

Co możemy zaproponować na przyjęcie baby shower?

Wszystkie produkty wyświetlane powyżej są naszymi pomysłami na baby shower w wydaniu praktycznym. Na pewno wszystkie te produkty przydadzą się po narodzinach malucha i Mama zapamięta przyjęcie baby shower na zawsze. Pięknie opakowane bodziaki, spodenki i spódniczki - wszystko to Mama wykorzysta przez pierwsze miesiące życia dziecka. Wyprawka dla noworodka kompletowana wspólnymi siłami z bliskimi osobami będzie na pewno jednym z milszych doświadczeń początków macierzyństwa.