*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Ubranka marynarskie to popularna linia produktów nawiązująca do morza, pełna motywów wakacyjnych, odwołująca się za pomocą aplikacji do kapitana statku, kotwicy oraz koła sterowego, zwierząt morskich, a nawet piratów i ich skarbów. Te motywy są uwielbiane przez rodziców i dzieci. Kojarzą się z wakacjami, beztroską, zabawą, ale też odwagą kapitana, pracowitością marynarzy, fantazją piracką i różnorodnością mieszkańców mórz i oceanów. Oceany i morza dają tyle inspiracji, że nikogo nie dziwi fakt, że nowa kolekcja marynarska jest wypuszczana spod ołówka projektanta i igły krawcowej co sezon. Każdy sezon w modzie dla najmłodszych dzieci przynosi bajeczne modele marynarskie ciuszków.

Dlaczego niemowlaki lubią ubranka marynarskie?

Stworzenia zamieszkujące morza i oceany to często bohaterowie pierwszego planu ciuszków, zarówno te prawdziwe stworzenia, jak i wymyślone bajkowe. Dzieci bardzo je lubią, uczą się je rozpoznawać i nazywać. Główne skrzypce grają tu kolory biały i granat, czasem dopuszczając do głosu czerwony, ale w mniejszym stopniu. Takie klasyczne zestawienie kolorystyczne zwykle przyjmuje formę pasów, najchętniej szerokich. Czasem są to powtarzane kotwice, rybki, kraby, rekiny, czy sylwetki piratów. Kolor ma być wyraźny, kontrast również. Styl nie może być mdły, niewyraźny, niepewny. Aplikacja ma tu mniejsze znaczenie, choć nie powinna być zbyt drobna, przez co nieczytelna. Im bardziej strój dziecięcy z tej kolekcji nawiązuje do tradycyjnego, klasycznego, staromodnego stroju marynarza, tym lepiej i tym bardziej się podoba. Ubranka marynarskie najchętniej kupowane są dla małych chłopców. Co nie znaczy, że nie mamy propozycji modeli ubranek dla dziewczynek. Przepiękne dziewczęce sukienki marynarskie zainspirują niejedną Mamę do ubranka swojej córeczki znudzonej już wszechobecnym różem.

Stylizacja marynarska dla maluszka

Jest to tak rozchwytywany motyw w modzie dziecięcej, że świetnie wygląda zarówno na śpioszkach, jak i na body w każdej długości rękawa, a nawet na łapkach niedrapkach dla noworodków. Liczy się pomysł projektanta na stworzenie marynarskiego klimatu na małym ubranku. Projektanci nie poprzestają na ubrankach w pasy w kolorystyce typowo morskiej. Pomagają im w tym sympatyczne raczki, wesołe ośmiorniczki, zwinne rybki i statki podwodne o fantastycznych kształtach. Marynarska linia ciuszków niemowlęcych obejmuje także ubranka do spania, letnie luźne stroje na upalne dni wakacyjne takie jak krótkie spodenki dla maluszka, ale także zimowe komplety niemowlęce. Granat jest zawsze modny i pasuje do wszystkiego. Podobnie biel. Tutaj tkwi sukces ubranek z kolekcji morskiej: są klasyczne, sprawdzone, proste, kochane od lat, i pozytywnie się kojarzą. Do jednego marynarskiego ubranka można dopasować jakiekolwiek inne spoza kolekcji. Body w szerokie pasy biało-granatowe pasują do wszystkich spodni lub do dowolnej spódniczki. Szorty marynarskie można zestawić z jakimkolwiek body lub podkoszulką. Te ubranka są uniwersalne.