*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Bodosukienki to specyficzny rodzaj ubranka dla dziewczynki. Do dość tradycyjnego body przyszyto spódniczkę w różnych fasonach. Spódniczka może być tiulowa, materiałowa, mieć formę bombki poprzez podszycie materiału. Dzięki temu zabiegowi powstaje nietuzinkowa sukienka z zapięciem w kroku, więc bardzo łatwo zmienić dziecku pieluszkę. Wspaniałe warstwy tiulu tworzą wręcz baletowe kreacje godne najpiękniejszej księżniczki. Dużą popularnością cieszą się body sukienkowe z podszytą warstwą materiału, która tworzy bombkę wspaniale się układając.

Czy bodosukienki mają różne fasony?

W zasadzie tak. Projektanci zmieniają na przykład kształt rękawków. Bywają rękawy bufki, które wyglądają jak nadmuchane. Zdarzają się pół-bufki, które są najkrótszą wersją rękawka. Oczywiście dostępne są też zwyczajne proste rękawki. Największe pole do popisu projektanci mają w obrębie części sukienkowej. Tutaj nic ich nie ogranicza. Czasami tiulowa falbana jest pojedyncza, a czasem jest ich tyle, że bardzo odstają od bodziaka tworząc odstającą mocno konstrukcję tiulowej spódniczki. Całość daje świetny efekt.

Na jakie okazje nadaje się bodosukienka?

Body w formie sukienki to ubranka niemowlęce na każdą okazję. Te bardziej zdobne modele dziewczynka założy na większe uroczystości. Takie są białe body sukienkowe na chrzest święty. Bawełniane body sukienkowe z bombką są świetne jako stylizacja na letnie dni. Przede wszystkim każda bodosukienka jest zaprojektowana tak by być wygodna dla dziecka. Nic nie krępuje ruchów maluszka, a materiał nie jest sztywny i szorstki. Niektóre body sukienkowe są kolorowe, a inne monotematyczne i pastelowe. Jest z czego wybierać.

Dla jakiego wieku przeznaczona jest bodosukienka?

Te wdzięczne niby sukienki powstają już od rozmiaru 56 czyli nadają się dla noworodka, a nawet na prezent uzupełniający wyprawkę dla noworodka. Może Mama jeszcze nawet nie wie o istnieniu tak fantastycznego modelu ubranka dla dziewczynki. Może skupiła się na tradycyjnych sukienkach. Można ją zaskoczyć tak niebanalnym prezentem dla noworodka. Bodziaki w wersji sukienkowej kończą się na rozmiarze 86. Rozmiar 86 maluch osiąga po pierwszym roku życia. Wtedy już powoli zaczyna wyrastać z fantastycznego ubranka niemowlęcego jakim jest body. Przez pierwszy rok życia dziewczynka może modnie prezentować się w wygodnym dla niej bodziaku sukienkowym. Taka sukienka nie podwija się bo zapobiega temu zapięcie na zatrzaski w kroku ciuszka. Tradycyjna sukienka dziewczęca nie ma takich ułatwień. Noworodek sporo czasu spędza w pozycji leżącej więc ogromne znaczenie ma niepodwijający się na plecach materiał stroju. Taką pewność da body sukienkowe. Ozdobną falbanę w pasie jednak i tak trzeba będzie poprawić by dziecku było wygodnie. A jaka jest alternatywa tej praktycznej stylizacji? Do wyboru mamy założenie dwóch ubranek na raz czyli body, a na to sukienki bez rękawków, lub założenie bardziej zabudowanej sukienki z krótkim rękawem już bez bodziaka pod spodem.