*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Spacery z dzieckiem to świetny sposób na hartowanie młodego organizmu i przyzwyczajanie go do różnych temperatur. To także doskonała metoda na poznawanie świata, przyrody, kolorów, innych ludzi, rówieśników, relacji społecznych. Na spacer z niemowlęciem trzeba jednak zabrać niezbędne akcesoria. Przydadzą się pieluszki tetrowe, kiedy przyjdzie pora karmienia, a także jeśli konieczność przewijania dopadnie nas podczas spaceru.

Kiedy maluszek poznaje świat

Zawsze przydatnym wydaje się być kocyk niemowlęcy, szczególnie gdy mocniej wieje wiatr. To taka dodatkowa bariera przed wiatrem i chłodem, którą w razie konieczności możemy odłożyć na bok lub użyć. Gdy maluch zacznie płakać, oprócz przytulenia jego uwagę odwróci ulubiona zabawka zabrana wraz z wózkiem. Mamy często wyposażają wózek w specjalny komplet z podkładem, kołderką i płaską poduszeczką dla dziecka. Podkład zabezpiecza dno wózka przed zmoczeniem. Z pewnością warto zabrać ze sobą chusteczki nawilżane i krem z filtrem, który nieodzowny jest szczególnie latem w godzinach około południowych. W niezbędniku spacerowym jest także picie dla dziecka. Wygodnym gadżetem jest przenośny przewijak dla niemowlaka. Tak naprawdę to wynalazek wypełniony miękkim wkładem, podszyty ceratką. Tworzy on bezpieczną dla dziecka powierzchnię, na której bez problemu można maluchowi zmienić pieluszkę. Spacer z niemowlakiem to przyjemność, i jedna z dróg, którą dziecko przebywa by poznać świat.

Co zabrać na spacer z noworodkiem i niemowlakiem?

Prezentowane wyżej produkty będą przydatne i pomocne podczas spaceru z noworodkiem i niemowlakiem. Są to produkty najwyższej jakości, starannie wykończone i przemyślane pod kątem potrzeb najmłodszych dzieci. Do wózka lub torby warto zapakować zapasowe pieluszki na zmianę i dodatkowy kocyk do wózka. Jeśli szkrab jest entuzjastą smoczka, warto zapakować dodatkową sztukę, bo nie wiadomo jak to się dzieje, ale smoczki zawsze lądują w kałuży z błotem w najmniej oczekiwanym momencie, a wtedy łatwo o spacerowy dramat. Mamy karmiące butelką zabiorą dodatkową porcję mleka, jeśli spacer ma być dłuższy. Okrycie przeciwdeszczowe na wózek powinno być zawsze na stanie bo nagły deszcz może zepsuć i skrócić każdy spacer. Mama nie może zapominać też o sobie. Droga Mamo, spakuj ulubione picie, wodę lub gorący napój w termosie, coś do jedzenia, chusteczki higieniczne.

Co zabrać na spacer z przedszkolakiem?

Biegające maluchy potrzebują ubrania na cebulkę. Awaryjna bluza dla niemowlaka powinna się znaleźć w torbie towarzyszącego dziecku rodzica. Gdy zrobi się chłodniej, zacznie padać drobny deszczyk, wystarczy założyć maluchowi ciepłą bluzę, a nie zarządzać ewakuację. Nie należy zapominać o wodzie, bo dziecko jest w ciągłym ruchu i szybko będzie chciało pić, zwłaszcza w letnie upalne dni. Przydadzą się drobne, zdrowe przekąski. Do torby można też schować mokre chusteczki. Czasami przydają się by wytrzeć, odświeżyć zabrudzone rączki. Własne zabawki też są w cenie, na przykład te zabierane do piaskownicy czyli przeróżne foremki, łopatki, grabki i wiaderko, ale również ulubione zabawka, bez której maluch nie będzie chciał wracać do domu.