Nadeszła jesień. Zmiana pory roku wymaga całkowitej zmiany garderoby niemowlaka, często nie tylko jej grubości ale nawet rozmiaru bo niemowlęta szybko rosną. Liście spadają z drzew, wiatr smaga i zrywa czapki z głów, deszcz moczy buty, a spadek temperatury zmienia kolory małych nosów na czerwony. Łatwo wtedy o przeziębienie, a wirusy i bakterie szaleją. Koniecznie ubranie niemowlaka musi być dostosowane do temperatury panującej na zewnątrz. Pora na sezonową rewolucję w szufladach z ciuszkami dla najmłodszych.

Czy ubiór na cebulkę sprawdzi się u niemowlaka?

Maluchy bardzo nie lubią czapek, próbują je zdjąć, czapka je uwiera i przeszkadza. Szipszopowe czapeczki niemowlęce są wygodne dla dziecka i lubiane przez maluchy. Niektóre z nich to modele wiązane pod szyją, a inne - dla starszych dzieci, wkładane bez wiązania. Nasze chusty niemowlęce i kominy dziecięce doskonale ocieplają dziecięce szyje, a na dodatek mają praktyczne zapięcia na rzepy. Wygodne spodenki dziecięce pozwalają szaleć w morzu żółtych liści i zbierać kasztany do woli. Kocyki niemowlęce przydadzą się podczas spaceru. Można nimi opatulić nóżki niemowlęcia. W domu, gdy niemowlę uśnie na dzienną drzemkę można je szybko okryć mięciutkim kocem. Noworodki i niemowlęta skorzystają z naszych cieplutkich kompletów do wózka, którym jesienne zmiany pogody niestraszne w żaden sposób. Body z krótkim rękawem przydadzą się jako podkoszulki pod bluzy i sweterki. Zdecydowanie jednak jesień to czas, kiedy królują body z długim rękawem. To one zostaną z nami aż do samej wiosny. Małe stópki potrzebują ochrony przed zimnem także w domu. Z pomocą przyjdą botki polarowe i grube skarpetki frotte. Lepiej założyć dziecku kilka cienkich warstw ubrań, niż jedną grubą. W ten sposób ograniczamy utratę ciepła i w każdej chwili mamy możliwość zdjęcia wierzchniej warstwy, gdy zrobi się cieplej. Warto tez zabrać ze sobą na spacer dodatkową bluzę dresową na wszelki wypadek. Nie zajmuje wiele miejsca w wózku czy w torbie Mamy, a czasem potrafi uratować spacer.

Kiedy kupić ubranka na jesień?

Ubranka i akcesoria prezentowane powyżej to nasze typy na okres jesieni. Wybraliśmy je pod kątem jesiennych spacerów z niemowlakiem, ale także pod kątem niższej temperatury panującej w domu. Nowa pora roku zawsze niesie ze sobą konieczność zmiany ciuszków w szafie niemowlaczka. A my w tym pomagamy z przyjemnością! Najlepiej kompletowaniem jesiennej wyprawki niemowlęcej zająć się wcześniej. Modele jesienne pojawiają się pod koniec sierpnia, gdy wakacje chylą się ku końcowi. Wtedy jest największy wybór ciuszków i nie trzeba martwić się o braki w rozmiarówce. Wrzesień potrafi być bardzo różnorodny pod względem pogody, kapryśny i nieprzewidywalny, jednocześnie cudownie letni i smutno jesienny. W szafie malucha to czas kaloszy, płaszczy przeciwdeszczowych, powitania czapki i kurtki, a także długiego rękawa i długich nogawek. Warto przejrzeć wyprzedaże, podczas których zeszłoroczne modele bywają sporo przecenione. Poprzednie kolekcje niczym nie ustępują nowym, a kuszą niskimi cenami.

Przeczytaj więcej o ciuszkach dla niemowląt na jesień

Poczytaj o ubieraniu dziecka na cebulkę

Poczytaj jak ubrać niemowlę na jesienny spacer

Poczytaj o jesiennych piżamkach dziecięcych