Kochana Mamo! Wiesz już, że nosisz pod sercem małego chłopca. Już niedługo powitasz go na świecie, a może właśnie wydarzył się cud narodzin i tulisz synka w ramionach? Masz teraz z pewnością wiele na głowie. Noworodek w domu zmienia wszystko, nadaje nowy rytm. Poznajecie się, uczycie się siebie. Przybył Ci cały ocean miłości i całkiem sporo obowiązków. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie kolekcję ubranek dla noworodka - chłopca. Wyprawka skomponowana pod kątem chłopca to przede wszystkim ubranka wygodne, bezpieczne, w typowo chłopięcych kolorach. Ubranka noszące miano wyprawki są najczęściej w rozmiarze 56 i 62, rzadziej 68.

Wyprawka dla noworodka chłopca - kolorystyka

Od wielu lat nieprzerwanie rządzi kolor niebieski i nie chce oddać władzy żadnej innej barwie. Niebieski występuje w wielu odcieniach, choć ciuszki w rozmiarze 56 i 62 dla chłopców najchętniej kupowane są w jasnych odcieniach. Mamy rzadziej wybierają granat dla noworodka. Ten kolor staje się popularny w wyższych rozmiarach niemowlęcych. Ubranka dla małego chłopca kupimy też w neutralnym kolorze ecru, odcieniach żółtego, zieleni, i w kolorze morskim. Od kilku sezonów bardzo modny jest kolor miodowy, w którym mali chłopcy prezentują się wspaniale. Body, kaftanik lub pajac dla chłopca dobrze wygląda w kolorze szarym. Rodzice częściej decydują się na ciuszki gładkie, bez wzorów, wyraźnych aplikacji. Wyjątkiem są body ze śmiesznymi napisami w języku polskim, które na jednolitym mocnym tle goszczą kolorowe i wzorzyste napisy wraz z kontrastową grafiką. Popularne są ubranka w paski, w tym szałowa kolekcja marynarska wykorzystująca niebieskie i białe paski o różnej grubości.

Jakich ubranek potrzebuje noworodek?

Mały chłopiec potrzebuje zapasu body dla noworodka. Tutaj doskonale spisuje się body kopertowe, które dzięki swojej konstrukcji bardzo łatwo się dziecku zakłada i zdejmuje. Podobną funkcję pełni kaftanik kopertowy, zapinany na boku na zatrzaski. Maluszek doceni także wygodę jaką dają śpiochy i półśpioszki czyli bardzo wygodne spodenki bawełniane. W roli ubranka dla spania występują pajacyki, które świetnie chronią plecki dziecka przed okryciem i tym samym wychłodzeniem. Jednym z elementów wyprawki są czapeczki kąpielowe i słynne łapki niedrapki na rączki. W zależności od pory roku w szafie małego chłopca znaleźć powinna się ciepła bluza i spodnie. Latem delikatną główkę noworodka ochroni chustka, a zimą konieczna będzie ciepła czapka, rękawiczki i szalik. W sezonie wiosennym i jesiennym wystarczy lekkie nakrycie głowy i chustka na szyję. Całość wykończy zestaw skarpetek i rajstopek dla chłopców.

Jakich akcesoriów potrzebuje noworodek?

Przydadzą się okrycia kąpielowe, które zostały zaprojektowane tak by kapturkiem chronić głowę noworodka przed utratą ciepła. Pieluszki flanelowe bądź tetrowe stosowane są podczas przewijania, na spacerze i podczas noszenia dziecka do odbicia. Mały chłopiec będzie potrzebował także odpowiedniego wyposażenia wózka w kocyki, poduszki i kołderki. W domu wystarczy becik, który pozwala bezpiecznie nosić ciepło otulonego malucha. Doskonałym zakupem w ramach wyprawki dla chłopca jest odbijak czyli śliniak na ramię rodzica. To produkt dedykowany noworodkom noszonym na ramieniu do odbicia po posiłku.