*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Chrzest święty to ważne wydarzenie w życiu religijnym rodziny. Sam Chrzest Święty podczas uroczystej mszy w kościele i przyjęcie zwane potocznie chrzcinami po ceremonii kościelnej to jedne z bardziej eleganckich okazji ze względu na swoją powagę. Taka okazja wymaga stosownego niezwykle eleganckiego stroju. Dotyczy to osób dorosłych, jak również samego dziecka. Kolor przewodni przyjęty tradycyjnie na czas tej podniosłej uroczystości to biały lub ecru.

Eleganckie stroje na wyjątkowe okazje

Noworodki ubiera się zazwyczaj w białe ubranie takie jak na przykład body ze śpioszkami wraz z białą czapeczką. Niemowlęta można ubrać w bodokoszule z muszką, a dziewczynki w sukienki w czystej bieli. Główkę dziewczynki można udekorować ozdobną opaską. Obecnie trendy promują śnieżno biały strój, ale już na przykład kolorową opaskę w przypadku dziewczynki. Nie wyklucza się także typowego stroju galowego czyli białego body w połączeniu z granatową spódniczką, tiulową lub inną. Całość wykańczają białe rajstopki niemowlęce lub ozdobne skarpetki latem. Chłopiec również prezentuje się zdecydowanie odświętnie w kombinacji bieli i granatu, lub bieli i grafitu.

Jak zmieniły się ubranka na Chrzest?

To zawsze biel grała pierwsze skrzypce podczas ceremonii Chrztu. Kiedyś ważnym elementem stroju maluszka był biały becik, ozdobiony koronkami, i często świeżymi kwiatami, na przykład goździkami lub frezjami. Niemowlę odziane w białe ubranko, często wydziergane na drutach przez kochaną babcię, lądowało w czysto białym eleganckim beciku z falbankami z koronki, do którego przytwierdzone były ozdoby ze świeżych kwiatów. Na główkę bobasa zakładano biały czepek wiązany pod szyją. Maluch spoczywał w ramionach Mamy zawinięty w bezpieczny i ciepły becik szczelnie otulający niemowlę. Beciki były szyte specjalnie na tak ważną okazję przez zaprzyjaźnione krawcowe, które tworzyły także kreację dla Mamy.

Czy przebiera się niemowlaka podczas Chrzcin?

Często zdarza się tak, że po bardzo uroczystej, oficjalnej ceremonii kościelnej rodzice przebierają dziecko w mniej formalne ubranka, jednak ciągle o odświętnym charakterze. Na czas wspólnego rodzinnego biesiadowania przydadzą się eleganckie ubranka niemowlęce - szykowne, ale jednocześnie wygodne dla niemowlaka, nie sztywne, lecz miękkie i nie krępujące ruchów dziecka. Takie są właśnie nasze body koszulowe oraz niezawodne sukienki dla dziewczynek i body sukienkowe. Do torby spakowanej na czas biesiadowania koniecznie trzeba spakować przenośny podręczny przewijak, pieluszki flanelowe lub tetrowe do noszenia niemowlęcia na sobie, i na wszelki wypadek kolejne zapasowe ubranko.

Jakie rozmiar ubranek kupić na Chrzest?

Najczęściej za najbardziej dogodny termin uroczystości rodzice wybierają okres noworodkowy i wczesnoniemowlęcy do 3 miesiąca życia dziecka. W grę zatem wchodzą rozmiary 56 i 62 dla noworodka, i 68 dla niemowlęcia w wieku około 3 miesięcy. Nie jest to jednak regułą. Najlepiej kierować się rozmiarem ubranek jakie aktualnie nosi dziecko. Czapeczkę lub kapelusz dobieramy kierując się obwodem głowy szkraba.