*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Zima, mróz, wiatr, śnieg, marznący deszcz narzucają konkretny sposób ubierania niemowlęcia. Maluch musi być ubrany tak, by nie zmarznąć podczas spaceru. Szyja, kark, klatka piersiowa, rączki niemowlaka muszą być szczególnie zabezpieczone. Podobnie sytuacja wygląda ze stopami maluszka. Szczególnie wrażliwe są najmłodsze dzieci, które leżą w wózku nie ruszając się. Starsze dzieci stale pozostają w ruchu więc jest im ciepło. Maluszki nie ruszają się i szybko ulegają wychłodzeniu.

Jak ubrać niemowlaka zimą?

Nie taka zima zła, gdy mamy odpowiednie dodatki ubraniowe dla maluszka. Dokładne opatulenie dziecka dadzą takie akcesoria jak golfiki, kominy, chusty i rękawiczki niemowlęce. Na dodatek rękawice mają dziwny zwyczaj gubienia się więc warto mieć zapasową parę. Ciepłe skarpety frotte dbają o komfort termiczny stópek maleństwa. Gruba solidna czapka to podstawa stroju na zimowe szaleństwa w śniegu. Miękkie materiałowe kapciuszki ochronią stopy dziecka przed zimnem w warunkach domowych. Najlepiej ubierać dziecko na cebulkę. Zanim dojdziemy do ostatniej warstwy czyli ciepłego kombinezonu zimowego, czeka nas włożenie maluchowi kilka warstw ubranek. Na początek najbardziej uniwersalny bodziak z długim rękawem i rajstopki niemowlęce. Na to ciepły komplet dresowy. Szyja będzie chroniona chustą zimową lub golfikiem, bo szaliki to przeżytek. Szalik trudno jest prawidłowo zawiązać tak by kark i szyja dziecka były starannie zakryte, a maluch nie czuł się skrępowany tkaniną wokół szyi. Rączki opatulone miękkimi rękawiczkami, a także główka brzdąca w solidnej czapie - tak wygląda zimowy zestaw ubraniowy niemowlaka przygotowany na spacer. Nie zapominajcie o ciepłych skarpetkach dla niemowląt, ogrzewających odpowiednio stopy maluszka. Te wszystkie produkty łączy jedno: dbają o to, by dziecku było ciepło. Komfort termiczny podczas sezonu zimowego to mus. Mama podczas spacerowania nie ma martwić się czy rączki nie zmarzły, czy stópki są wystarczająco ogrzane, czy główka i szyja są odpowiednio zakryte i zabezpieczone przed zimnem. Z odpowiednimi akcesoriami zimowymi spacer staje się przyjemnością, a mama ma pewność, że dziecko odczuwa komfort termiczny.

Akcesoria dla dziewczynki i dla chłopca na zimę

Dziewczynki opanowały królestwo różu i kolorów neutralnych, takich jak ecru, biały. Takie są rękawiczki, chusty i kocyki do wózka dla małych księżniczek. Dla chłopców kolorystka dodatków jest stonowana i ciemniejsza. Kolory dodatków dobiera się do odzieży wierzchniej czyli do kurtki lub kombinezonu niemowlęcego. Niektórzy dobierają je na zasadzie podobieństwa kolorystycznego, bawiąc się odcieniami tej samej barwy. Inni decydują się na kontrast. Obie wersje prezentują się bardzo dobrze.

A my się nie damy zimie

Każda pora roku ma swoje uroki. Dzieci kochają zimę i śnieg w przeciwieństwie do większości dorosłych. Tęsknią do lepienia bałwana, do jazdy na sankach, do zjeżdżania z górki, i rzucania się śnieżkami. Odpowiedni strój sprawi, że chłód i niekorzystne warunki pogodowe nie będą przeszkadzać, a dziecko będzie nabywać odporności, i hartować organizm. Właściwe akcesoria dla niemowląt przydadzą się o każdej porze roku.