*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Ubranka dla niemowląt z tkaniny w kratkę zawsze są w modzie. To przede wszystkim ciuszki dla małych chłopców, ale oczywiście nie tylko bo znajdą się również propozycje strojów dla dziewczynki. Ten rodzaj materiału świetnie sprawdza się na body niemowlęcym, zwłaszcza tym koszulowym z kołnierzykiem czyli bodokoszuli chłopięcej. Chłopczyk wygląda w takim body jak w eleganckiej koszuli, a tymczasem ma na sobie wygodnego bodziaka rozpinanego na całej długości. Ciuszki w kratkę są bardzo popularne, podobnie jak ubranka w paski, a także ubranka w kropki. Ich popularność nie ogranicza się do jednego sezonu dlatego kolekcje w kratkę pojawiają się w wersji z długim i z krótkim rękawem. Są chętnie kupowane zarówno latem, jak i zimą.

Z czym nosić ubranka w kratkę?

Niektóre motywy w kratę są wyraźne i stosuje się kontrastowe mocne kolory. Inne są delikatne i wręcz mało rzucające się w oczy. Wszystko zależy od tego, co chcemy uzyskać w stylizacji dziecka. Jaśniejsze ubranka będą tłem dla szykownej kamizelki lub sweterka dziecięcego. Ubranka w mocną kratkę występują solo, bez towarzyszy. Mamy chętnie łączą ciuszki w kratkę ze sweterkami. Kołnierzyk wystaje wtedy poza sweter i pełni funkcję dekoracyjną. Niektóre z nich do złudzenia przypominają męskie flanelowe koszule w kratę. Takie bodokoszule w szeroką kratę mali chłopcy noszą zestawione ze spodniami lub półśpiochami. Zestawy ubranek na Święta są już gotowymi kompletami, które bazują na szkockiej kracie w bożonarodzeniowych kolorach.

Czy eleganckie stylizacje muszą być niewygodne dla niemowlaka?

Eleganckie stroje wcale nie muszą być sztywne i niewygodne dla dziecka! Ubranka z SzipSzop.pl są wykonane z tkanin bawełnianych i niczym nie różnią się od tradycyjnego, codziennego body. Materiał jest delikatny dla wrażliwej skóry dziecka. Wszystkie te czynniki razem sprawiają, że maluszek wygląda szykownie, ale jednocześnie czuje się komfortowo. Kratka pojawia się także na śpioszkach i półśpiochach. Najbardziej popularną na świecie kratą jest oczywiście szkocka krata. Wariacja na jej temat w zestawieniu czerwieni i zieleni jest wykorzystywana przez projektantów mody dziecięcej w tworzeniu ciuszków świątecznych. Taka krata doskonale pasuje na okres Bożego Narodzenia bo jest uznawana za jeden z motywów tych Świąt. Szkocka zielono-czerwona krata, czasem z elementami złota pojawia się w świątecznych dekoracjach, na obrusach. Ale także w modzie dla dorosłych i dzieci na ten wyjątkowy czas.

Czy ciuszki w kratkę nadają się dla dziewczynki?

Oczywiście, że tak. Projektanci wplatają delikatną kratkę także w modele dziewczęce. Nigdy nie jest ona na pierwszym planie. Stanowi raczej tło dla mocnego koloru i dziewczęcej aplikacji. Najczęściej są to komplety dla dziewczynek składające się z kaftanika i tradycyjnych śpiochów. Natomiast komplety świątecznych ubranek w kratkę są uniwersalne i pasują zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Popularne są też spódniczki w szkocką kratę w różnej kolorystyce, z naciskiem na czerwień i zieleń.