Pierwsze urodziny dziecka to magiczna data, pamiętne wydarzenie. Po raz pierwszy dziecko świętuje swoje urodziny. Zwykle pierwsze urodziny świętowane są hucznie i uwieczniane na pamiątkowych fotografiach. Do wspomnień z przyjęcia na roczek chętnie wracają rodzice i najbliżsi krewni wspominając zabawne wydarzenia, zachowanie brzdąca. Maluch ma za sobą lub tuż przed sobą etap pierwszych kroków. Goście przynoszą prezenty i wręczają je szczęśliwemu solenizantowi. Oprócz symbolicznej pierwszej świeczki na torcie liczy się także strój noszony podczas uroczystości roczkowych. A jaki on ma być? Oczywiście wyjątkowy, elegancki, ale też i koniecznie wygodny dla malucha.

Ubranka do świętowania pierwszych urodzinek

Ubranka na roczek to okolicznościowe produkty zaprojektowane tak, by podkreślić ważne urodziny, ale jednocześnie zachować wygodę dziecka. Projektanci postanowili wykorzystać tradycyjne klasyczne body niemowlęce by stworzyć niepowtarzalny strój na czas świętowania urodzin. Na przodzie ciuszka umieścili napis nawiązujący do wieku dziecka, na przykład: mój pierwszy roczek, mam 1 roczek. Te napisy mówią wszystko. Podają wszystkie informacje na tacy. Od razu widać kto obchodzi swoje święto, i od razu podany jest wiek solenizanta. Napis jest skromny, prosty, ale wyraźny i dobrze widoczny z daleka. Użyto typowe rozróżnienia kolorem niebieskim dla chłopca, i kolorem różowym dla dziewczynki. Skoro jest impreza to muszą być balony, także na body na roczek. Zostały one wplecione w niektóre grafiki na ubrankach. Inne zawierają skromniejsze serduszka. Wygodny bodziak uszyty z bawełny nie jest zakupem jednorazowym. Przyda się nie tylko w dniu urodzin. Tak komfortowe ubranko może być noszone na co dzień także po pierwszych urodzinach.

Kiedy ubrać dziecku body na roczek?

Na początek roczny maluch może być ubrany w bardziej elegancki strój, galowy. Mała dziewczynka na pewno z chęcią założy przepiękną sukienkę księżniczki. Jednak wraz z zdmuchnięciem pierwszej świeczki i pomyśleniem życzenia wszystko się zmienia. Można przebrać malucha w bardziej wygodne ubranka, jednak podkreślające charakter tego uroczystego dnia. Wtedy do akcji wkracza nasze body z napisem na roczek. Dziewczynka może ubrać je wraz z tiulową spódniczką i rajstopkami dla dziewczynki. Mały chłopiec założy je do spodni dziecięcych. I stosowny strój na czas wróżb na roczek można uznać za gotowy. Najbardziej znane zabawy - wróżby na roczek obejmują wybranie przez dziecko przedmiotów wskazujących na jego przyszłe zajęcia, zawód. Przed maluszkiem kładzie się jednocześnie różne przedmioty symbolizujące zawody, na przykład długopis (pisarz, dziennikarz), myszkę komputerową (informatyk), pieniążek (bogactwo i dostatek podczas życia), różaniec (chłopiec zostanie księdzem, a dziewczynka zakonnicą), książka (mądrość życiowa, oczytanie, pociąg do wiedzy), pędzel (malarz, artysta), i inne. To oczywiście tylko zabawa, i tak należy wróżbę traktować. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Sto lat!