Podczas opieki nad małym dzieckiem, niezbędne staje się dobrze wyposażone zaplecze, zawierające nie tylko odzież niemowlęcą, lecz również akcesoria przeznaczone do pielęgnacji i ułatwiające zachowanie czystości i higieny w otoczeniu malucha. Jednymi z podstawowych elementów wyprawki niemowlaka są pieluchy - można nabyć je zarówno w tradycyjnej, tetrowej formie, jak i wykonane z miękkiej i delikatnej flaneli. Bez względu na rodzaj wybranych pieluszek, z pewnością staną się one elementem wykorzystywanym podczas codziennej pielęgnacji niemowlęcia. Ponadto, dziś wiele Mam odchodzi od stosowania pieluszek jednorazowych, wybierając rozwiązania wielorazowe.

Pieluszki dla noworodka i niemowlaka

Liczba zastosowań pieluszek jest ogromna. Podczas codziennej pielęgnacji noworodka i niemowlaka przydają się na każdym kroku. Pieluszkę kładziemy na przewijaku by zmienić maluchowi pampersa. Ciepła i miękka tkanina oddziela delikatną skórę dziecka od zimnej ceraty przewijaka. Łatwo ją zmienić, uprać, i użyć ponownie. Rodzic kładzie tetrę lub flanelę na ramieniu, gdy nosi bobasa do odbicia po posiłku. Tkanina chroni ubranie dorosłego przed zabrudzeniem, a maluszka przed wszelkimi drobnoustrojami, zanieczyszczeniami znajdującymi się na ubraniu Mamy lub Taty. Często rodzice rozkładają pieluszki w wózku na wypadek, gdyby dziecku się ulało. Pieluszka to obowiązkowa pozycja w torbie od wózka zabieranej na spacer z maluszkiem, czy na wizytę u pediatry. U pediatry w gabinecie pielucha przyda się do wyłożenia wagi, na której będzie ważony maluszek podczas każdej wizyty w przychodni. Flanelę rozkłada się także na przewijaku do badania dziecka przez lekarza. Rodzice przecierają też pieluszką buzię dziecięcą po posiłkach, lub gdy dziecko intensywnie ślini się podczas ząbkowania. Wtedy pieluszka jest używana non stop. Sektor pieluch już dawno przestał ograniczać się do tradycyjnych białych tetrówek. Teraz nastał czas kolorowych pieluch z cudownymi dziecięcymi motywami, które zaciekawią maluszka. Nawet pieluszki tetrowe zyskały nowe, kolorowe oblicze. Flanela, oprócz modeli jednolitych, zaskakuje bogactwem wzorów dziecięcych.

Pieluszki niezbędne w wyprawce niemowlęcej

Prezentowana oferta obejmuje bogaty wybór pieluch, które dostępne są w klasycznej, białej wersji, jak również występują w przeróżnych kolorach dopasowanych do upodobań rodziców i dziecka. Każdy z tych produktów wykonany jest z najwyższej jakości materiałów, pozostając w pełni bezpiecznym dla najmłodszych dzieci. Miękka tkanina nie podrażnia wrażliwej skóry, nie wywołuje również niepożądanych reakcji alergicznych. To z pewnością uniwersalny i trafiony wybór w codziennej opiece i dbałości o higienę i wygodę niemowlaka. Pieluchy to stała pozycja na liście wyprawkowej spisywanej przez Mamy już w czasie ciąży. I to na czas ciąży zwykle przypada zakup pierwszych pieluch. Mama ma czas by przygotować się na przyjście dziecka na świat. Nie będziemy ukrywać, że pieluszek przyda się sporo. Zapas będzie naprawdę konieczny bo zabrudzone pieluszki są ciągle w praniu więc warto mieć przygotowany komplet czystych pieluszek na zmianę.

Zobacz także: śliniaki, odbijaki po karmieniu