*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Chustki dla dzieci wbrew wszelkim pozorom przydają się nie tylko latem, choć latem są najbardziej poszukiwane. Takie produkty jak chustka z daszkiem czy chusta na szyję to niezbędne akcesoria w szafie niemowlaka. Chustka pod szyję dla dzieci osłania szyję, kark i część klatki piersiowej chroniąc przed chłodem i wiatrem. To propozycja na jesień, na zimę dla niemowlaka, i wczesną chłodną wiosnę. Maluchy, które nie lubią wiązanych szalików, nie odpowiadają im golfy, może odnajdą się w cieplutkiej chuście. Chusta z daszkiem chroni dziecięce buzie przed ostrym słońcem. Sprawia, że słońce nie oślepia malucha. To z kolei propozycja na lato dla niemowlaków, które nie chcą nosić letnich nakryć głowy takich jak kapelusze czy czapki z daszkiem w przypadku starszych dzieci. W przeciwieństwie do tradycyjnej bandamki, chusta z daszkiem zakryje czoło, ochroni oczy dziecka.

Chustki dla niemowląt na każdą porę roku

Chusty niemowlęce to niezwykle przydatne akcesoria dla najmłodszych dzieci. Ta kategoria ubranek obejmuje zarówno chusty na szyję, jak i chusty na głowę. Letnie chustki dziecięce to propozycja dla dziewczynek i dla chłopców. Chronią główkę dziecka przed ostrym słońcem i wiatrem, na przykład podczas wakacji, wyprawy na plażę, czy spaceru z niemowlakiem w upalny, letni dzień. Zimowe chusty niemowlęce chronią szyję niemowlaka przed chłodem, otulając ją i dając komfort termiczny. Chusty zimowe dla niemowląt są zapinane na wygodny i praktyczny rzep. Najczęściej są podszyte miękkim polarem, ale zdarzają się także modele podszyte tkaniną bawełnianą dopasowaną kolorystycznie do konkretnego modelu. Strona dotykająca skóry dziecka jest miękka, niezwykle przyjemna w dotyku, i nie będzie przeszkadzać maluchowi i do denerwować. Maluch ma skupić się na poznawaniu świata, podziwianiu przyrody i zabawie z rówieśnikami, a nie koncentrować uwagę na niewygodnym stroju. Zapięcia ułatwia pracę rodzicowi. Starszy maluch zapnie rzep bez problemu sam. Natomiast chusty bandamki to cieńsze chustki pod szyję często noszone przez dzieci jesienią i wiosną. Mają klasyczny krój i trzeba je zawiązać z tyłu na karku dziecka lub jeśli służy do zakrycia głowy - na linii włosów z tyłu. Maluch może mieć problemy z samodzielnym zakładaniem bandamki. Niezbędna będzie pomoc rodzica.

Zjawiskowe chusty dla dziewczynek

Na szczególną uwagę zasługują dziewczęce wzory chust. Są przemyślane, prześlicznie zdobione. Ich konstrukcja to nie zawsze tylko prosty trójkąt. Tutaj projektanci starają się by chusty miały ciekawy fason pasujący do dziewczynek. Niektóre chusty niemowlęce mają uniwersalny rozmiar, a inne pożyczają rozmiarówkę od czapek dziecięcych. Wśród całej gamy kolorów, dziewczynki odnajdą oczywiście róż dla prawdziwych księżniczek, ale nie tylko.

Chusty dla chłopców

Fantastycznie prezentują się letnie wersje chustek chłopięcych. Wzory pirackie są szczególnie lubiane przez rodziców i dzieci. Chusty te mają ciekawy fason trójkąta, jednak trójkąta wyprofilowanego. Kolory są odpowiednie dla chłopców. Projektant bawi się fasonami, fakturami tkanin, i zawsze dba by chustki były przewiewne.

Zobacz także czapki dziecięce dostępne w ofercie naszego sklepu.