*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

W tej kategorii znajdują się zimowe rękawiczki dziecięce. Oferujemy rękawiczki niemowlęce z palcami i bez: dostępna jest wersja pięciopalcowa, jednopalcowa i bezpalcowa dla najmłodszych dzieci. Najbardziej stawiamy jednak na te jednopalcowe bo są, oczywiście zaraz po bezpalcowych, najłatwiejsze do założenia dziecku lub do założenia przez starsze dziecko samodzielnie. Rękawiczki bezpalcowe to na przykład łapki niedrapki dla niemowląt. Nie nadają się one jednak na zimę dla dziecka na wyjścia na zewnątrz, na spacer. Łapki są zaprojektowane jedynie do użytku ściśle domowego zimą, lub na zewnątrz ale latem i późną ciepłą wiosną. Okres zimowy wymaga odpowiedniego zaopatrzenia rączek bobasa. Ręce wystawione na działanie mrozu, wiatru, opadów, szybko tracą ciepło. Rękawiczki zapobiegają utracie komfortu termicznego i utrzymują rączki szkraba w cieple. Są uszyte z bardzo miękkiej, niemalże pluszowej tkaniny, niesamowicie przyjemnej w dotyku. Do rękawiczek doszyto sznurek, który sprawia, że jedna z nich nie ma możliwości się zgubić.

Rodzaje rękawiczek dla dzieci na zimę

Rękawiczki dziecięce pięciopalcowe są przeznaczone dla nieco starszych dzieci. Pozwalają one dokładnie chwytać i poznawać świat małymi rączkami. Rękawiczki jednopalcowe są przeznaczone dla wszystkich maluchów - to wygodna forma ochrony przed zimnem, kompromis pomiędzy rękawiczkami niemowlęcymi pięciopalcowymi, a rękawiczkami dla niemowląt bezpalcowymi. Nawet dorośli noszą czasami stare dobre rękawice jednopalcowe. Rękawiczki bezpalcowe to świetna propozycja dla noworodków i maluszków, którym jeszcze nie są potrzebne w ubranku osobne paluszki. W takich rękawiczkach ciepło jest równomiernie utrzymywane, a rączka dziecka nie zmarznie na pewno. Bawełniane rękawiczki bezpalcowe ze ściągaczem na wysokości nadgarstka dziecka to właśnie słynne łapki niedrapki dla noworodka. Warto docenić specjalnie doszyty sznurek, który łączy obie rękawiczki. Dzięki niemu jedna z nich nigdzie się nie zawieruszy.

Ile par rękawiczek potrzebuje niemowlak i małe dziecko?

Przedszkolak na pewno będzie potrzebował ich więcej. Dzieci, które już same biegają i hasają w zimowym śniegu, będą musiały mieć rękawiczki na zmianę bo pierwsza para będzie zaraz mokra. Wszelkie bitwy śnieżne precyzyjne ulepionymi śnieżkami zakończą się wymianą rękawiczek. Maluchy niechodzące tylko spacerujące w wózkach będą potrzebowały mniejszej ilości. Wystarczą dwie pary na zmianę. Gdy jedna jest w praniu, druga jest gotowa do użycia. Niemowlak będzie się dobrze czuł w tak miękkich i przyjemnych w dotyku rękawiczkach. Nic go nie będzie drażniło, drapało, i denerwowało. Wtedy maluch będzie próbował pozbyć się rękawiczek i nieustannie będzie je zdejmował. Z naszymi rękawiczkami dla niemowląt mu to nie grozi. Do nich można dobrać wspaniałe zimowe akcesoria niemowlęce na czas jazdy na sankach, lepienia bałwana, i kręcenia piruetów na lodzie. Zima daje tyle możliwości zabawy na świeżym powietrzu, że trzeba zrobić wszystko by ubranie nie ograniczało dziecka w poznawaniu świata i natury także w chłodną porę roku.