*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Komin to świetna alternatywa szalika i chusty. Jeśli nie lubicie wiązać szalików i zapinać chust nawet tych na rzep, lub nie za bardzo Wam to skutecznie wychodzi przez co maluszek ma niedokładnie chronioną szyję to komin jest właśnie dla Was. Idealnie dopasowany wymiarem tak by chronić szyję, kark, część klatki piersiowej. Na dodatek uszyty z najlepszej jakości materiałów. Miły w dotyku materiał nie będzie drażnił delikatnej skóry dziecka. Tkanina komina dotyka bezpośrednio skóry szyi i buzi. Musi być idealna dla bobasa. Nie sztywna, nie gryząca, nie szorstka. Ma być gładka, odpowiednio przewiewna, ciepła, a na dodatek odpowiednio zaprojektowana. Projektant ustala odpowiednią szerokość wejścia komina i wysokość. Komin nie może być też za luźny bo przestanie pełnić swoją funkcję. Z kolei za ciasny model będzie ciężko przełożyć przez głowę dziecka. Ubieranie nie ma być trudną przeprawą, tylko wstępem do spaceru, wyjścia z domu. Rodzic bez problemu poradzi sobie z nałożeniem komina dziecku.

Jesienna i wiosenna stylizacja dla niemowlaka

Komin jest wprost stworzony dla wygody niemowląt, ale i rodziców. Prosta konstrukcja nie rodzi wielu problemów. Świetnie sprawdzi się wiosną, gdy już nie trzeba nosić golfika lub szala bo są zwyczajnie za grube i za ciepłe. Idealnie nadaje się na jesień, kiedy czuje się powoli zbliżającą się zimę, ale jest zbyt ciepło by maluszka ubrać w zimowy szal lub zimowy golf. Niemowlak wyposażony w komin zdobędzie wszystkie spacerowe miejsca szturmem i skupi się na tym, co najważniejsze czyli na poznawaniu świata. Niektóry dzieci nie tolerują wiązanych szalików. Sam czas wiązania jest dla nich zbyt długi i zaczynają płakać. Niektóre szaliki są uszyte z nieprzyjemnie gryzących dzianin. Poza tym, szalik można równie dobrze zawiązać tak, że cała szyja maluszka będzie odsłonięta. Samo dziecko pociągając za końcówki szalika może go przesunąć lub rozwiązać. Z kominem nie ma takiego problemu. Nawet jeśli szkrab przesunie go, to nic nie szkodzi. Nie narobi takich szkód, jak w przypadku szalika.

Czy komin jest wygodny dla niemowlaka?

Komin łatwo jest dziecku założyć przez głowę bo nie jest ani za ciasny, ani za luźny. Ponadto, został zaprojektowany i wykonany z tkaniny, która nie jest sztywna tylko miękka i gładka. Doskonale sprawdzi się wywinięty na zewnątrz kurtki lub kombinezonu, lub schowany pod poły okrycia wierzchniego maluszka. Najpierw zakładamy bobasowi komin, a na samym końcu czapkę. Z powodzeniem można dobrać czapkę niemowlęcą na jesień i wiosnę z podobnej tkaniny jak komin. Nasze kominy kolorystycznie pasują do wszystkich czapek i rękawiczek niemowlęcych. Są uniwersalne i szalenie praktyczne.

Czy komin pasuje dla dziewczynki i dla chłopca?

Tak, kominy noszą i dziewczynki, i chłopcy. Sam krój jest uniwersalny i nie jest przypisany do żadnej z płci. Można kupić komin w ulubionym kolorze dziecka, lub wybrać wersję uniwersalną, w której dobrze będzie się czuł zarówno chłopiec, jak i dziewczynka. Oboje docenią komfort, jaki niesie ze sobą komin niemowlęcy.