*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Wiosna i jesień to dość podobne termicznie pory roku dlatego pozwoliliśmy sobie umieścić czapki dziecięce na te sezony na jednej półce sklepowej. Wiosna pozwala cieszyć się wyższą temperaturą więc spacery są przyjemne, długie, kolorowe. Jesień to jeszcze oddech i wspomnienie lata, i również sprzyja dziecięcym spacerom i zabawie na świeżym powietrzu. Te dwa sezony wymagają już ubierania niemowlaka w czapkę chroniącą uszy, kark, czoło. Czapka nie musi być znienawidzoną częścią garderoby niemowlaka, którą chce ściągnąć od razu po założeniu. I ten element garderoby może być wygodny, łatwy do założenia, nie uwierać i nie gryźć za sprawą użytej tkaniny. Odczarujemy dla Was czapki dla najmłodszych!

Zalety modeli wiosennych i jesiennych

Czapki niemowlęce na wiosnę i jesień są cieplejsze, zakrywają szczelnie uszy, chronią czoło maluszka, i kark. Fasony wiązane są równie popularne jak zakładane bez wiązania, na przykład czapki typu smerfetka. Niektóre niemowlęta bardzo nie lubią wiązanych czapek. Dla nich właśnie powstały modele wkładane, bez dodatkowego wiązania. Trzeba jednak zauważyć, że wiązanie ma swoje zalety bo trzyma czapeczkę w jednym miejscu, zapobiega przesuwaniu się i zsuwaniu się czapki, i sprawia, że uszy są doskonale zasłonięte. Czapeczki wiązane zazwyczaj szyje się w najmniejszych rozmiarach czyli do rozmiaru 38 do rozmiaru 47 maksymalnie. Typowe smerfetki są nawet dostępne w rozmiarze dla noworodka bo rodzice często zakładają je noworodkowi w formie czapeczki kąpielowej. Tkaniny, z których powstają nasze czapki są przyjazne dla skóry dziecka, miękkie i miłe w dotyku, dlatego maluchy chętnie je noszą.

Czapka musi być gotowa na zmianę pogody typową dla polskiej wiosny i jesieni. Dobrej czapce nie straszne porywy wiatru, deszcz i chłód. Niesprzyjająca aura nie jest dla niej problemem. Niemowlak ma być chroniony termicznie przed niższą temperaturą otoczenia. Spacer ma być przyjemnością, a dziecko nie ma wrócić z niego zmarznięte ani przegrzane. Odpowiednia czapka sprawi, że maluch skupi się na poznawaniu świata i nie będzie myślał o tym, co ma na głowie. Czy deszcz, czy słońce, czy hula wiatr, czy nagły spadek temperatury dopadnie Was na trasie spacerowej - czapka ma spełniać swoją funkcję strażnika główki bobasa podczas spaceru.

Czapki niemowlęce dyktowane dziecięcą wyobraźnią

SzipSzopowe czapki na sezon jesienny i wiosenny prezentują się zjawiskowo. Tak jakby podyktowała je nieograniczona wyobraźnia maluchów. Królują zwierzaki, modne napisy, przewijają się paski, ale też i motywy dziewczęce z kwiatkami, serduszkami i księżniczkami. Fasony są proste, ale też znajdą się innowacyjne, nowoczesne modele. Dobry projektant wymyśli model konserwatywny, dobrze znany, ale też rozwinie skrzydła i powstają modele zupełnie zaskakujące i zapierające dech w piersiach. Takie, które także nas zadziwiają i potrafią skraść nasze serca. Kupujący mają dzięki temu wybór modeli z wielu kolekcji czapek dziecięcych na jesień i wiosnę. To co, gotowi na wiosnę i jesień?