Zakupy czapek wiążą się ściśle z porą roku. Sezon zimowy, jesienny i wiosenny sprzyja zakupom czapkowym dla najmłodszych. W te pory roku bez odpowiedniej czapki ani rusz. Dobrze dobrana czapka daje komfort termiczny, wygodę i pozwala się skupić na korzystaniu z uroków natury. Rodzic nie może stale martwić się czy dziecku jest ciepło, czy maluszek nie zmarznie w głowę. Właściwie dobrana czapka daje rodzicowi pewność, że niemowlę czuje się komfortowo. Warto mieć kilka czapek sezonowych w szufladzie. Gdy jedna zmoknie podczas spaceru, sięgamy po jej zamiennik i cieszymy się dalej spacerami. Przydają się również różne grubości czapek, które można dopasować do warunków pogodowych.

Jaką czapkę wybrać dla niemowlaka?

W SzipSzop.pl proponujemy różne fasony czapeczek i przeróżne wzory wymyślone dla kolorowego dzieciństwa. Niektóre modele są spokojne, stonowane, nie rzucające się w oczy. Stanowią one tło dla pozostałych części garderoby niemowlaka. Pasują do bardziej żywych kolorystycznie kurtek i kombinezonów. Inne czapeczki niemowlęce są szalone designersko, niezwykłe, odmienne i oryginalne. To produkty skierowane do bardziej odważnych Klientów. Przeważnie czapki dla starszych maluchów nie są już czapkami wiązanymi bo dzieci denerwują się na wiązanie pod brodą. Starszaki wybierają modele bez wiązania. W przypadku młodszych dzieci sprawdzają się fasony z wiązaniem bo gwarantują, że czapka pozostanie na swoim miejscu, a uszy będą dobrze chronione. Wiązanie to w takim wypadku zaleta czapeczki.

Jaki wybrać rozmiar czapki dla niemowlaka?

Kupując wyprawkę dla noworodka wybieramy rozmiar 38 czapki. Kolejne rozmiary skaczą co kilka centymetrów przechodząc przez rozmiar 44, 47, 50 i 53 lub 54 w zależności od producenta. Rozmiar odpowiada mniej więcej obwodowi głowy niemowlaka. Tutaj nie ma uniwersalnych rozmiarów jak w przypadku chust niemowlęcych. Czapeczki nie są sztywne więc trochę rozciągają się na główce, jednak nikt nie czuje się komfortowo w za ciasnych ubraniach więc warto pochylić się nad wyborem rozmiaru nieco dłużej. Rozmiar czapki zmienia się dość szybko więc początkowe modele nie zostaną z maluszkiem długo.

Jaką czapkę wybrać dla noworodka?

Etap po narodzinach dziecka zdecydowanie należy do czapki kąpielowej. Zakładana po kąpieli i czasem do spania, chroni główkę noworodka przed chłodem, przeciągiem, i odprowadza nadmiar wilgoci po myciu. Modele kąpielowe nie posiadają takich samych rozmiarów jak zwykłe czapki. Po prostu wiadomo, że produkt o nazwie czapeczka kąpielowa będzie przeznaczony dla dziecka od narodzin do około trzeciego miesiąca życia. W przypadku wyboru zwykłej czapeczki dla noworodka zaczynamy od rozmiaru 38.

Jaką czapkę wybrać dla dziewczynki?

Świat czapeczek dla dziewczynki jest niezwykle bogaty i zaskakuje ilością modeli, fantazyjnych wzorów, kompozycji kolorystycznych. Pięknie prezentują się letnie kapelusze dziewczęce z szykownymi rondami i dekoracjami typowymi dla małej księżniczki. Wiosna i jesień przynoszą wręcz rewię mody czapek. Tutaj projektanci mają największe pole do popisu. Przy tym muszą zadbać o to, by uszy, czoło i kark dziecka były chronione przed wiatrem, spadkiem temperatury i deszczem. Letnie chusty dla dziewczynek to nie tylko typowe tradycyjne trójkąty, ale też profilowane chustki z daszkiem. Wybór jest ogromny. Rodzice dobierają też czapeczki do rodzaju posiadanej przez dziewczynkę czuprynki. Burzę loków czasem ciężko schować pod mocno przylegającą do skóry głowy czapkę typu smerfetka.

Jaką czapkę wybrać dla chłopca?

Modele czapek dla chłopców są równie ciekawe jak modele dziewczęce. Dinozaury, zwierzaki, auta - te motywy najczęściej goszczą na wiosennych i jesiennych czapkach dla chłopców. Letni chusty projektanci opatrzyli pirackimi i morskimi grafikami. Kolory są tutaj raczej spokojne, stonowane. Czapka z daszkiem nadaje się dla starszych dzieci. Trzeba pamiętać, że w żaden sposób nie chroni ona karku przed działaniem promieni słonecznych, ani uszu dziecka przed wiatrem.

Zobacz także chustki i chusty dziecięce dostępne w ofercie naszego sklepu.