Przepraszamy.

Nie znaleziono produktów pasujących do wybranej kategorii.

Kocyk niemowlęcy to nieodzowny element dziecięcej drzemki czy spaceru. To obowiązkowa pozycja na liście wyprawki dla noworodka, a potem dla niemowlaka. Różnić się będą wielkością. Dla noworodka przyda się rzecz jasna mniejszy rozmiar. Nadmiar tkaniny przy maleństwie w rozmiarze 56 czy 62 będzie naprawdę kłopotliwy i będzie przeszkadzał. Drzemka u Babci w domu, poobiednia drzemka podczas odwiedzin u Cioci i Wujka, krótki smaczny sen na spacerze - tutaj wkracza kocyk niemowlęcy i zapewnia dziecku kolorowe sny w cieple i komforcie. Dlatego rodzice zazwyczaj pakują kocyk do wózka lub do torby od wózka. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Praktyczny kocyk jest bardzo potrzebny podczas spaceru z niemowlęciem w wózku głębokim, w którym maluszek musi być szczególnie starannie opatulony jesienią i zimą, gdy jest niska temperatura i smaga wiatr. Kocyk trafia często pod ochraniacz zimowy wózka głębokiego. W spacerówce Mamy zazwyczaj zakrywają kocem dziecięce nóżki chroniąc je przed wiatrem i chłodem. Także podczas zimowej podróży samochodem można przykryć maluszka kocykiem dbając o jego komfort termiczny. Zimą do wyboru mamy grubsze tkaniny w przeciwieństwie do letnich lekkich kocyków.

Kiedy przydaje się kocyk?

Cieplejsze pory roku pozwalają użyć kocyka jako kołderki po włożeniu go w poszewkę pościeli, co oznacza, że sprawdzi się doskonale w domu podczas dziennej drzemki dziecka. Poszewka oczywiście nie jest konieczna bo nasze kocyki niemowlęce są tak miłe i przyjemne w dotyku, że maluszek szybko i smacznie zasypia. Nasze kocyki są miękkie, graficznie uniwersalne i rozmiarowo odpowiednie dla niemowląt. Są idealne na prezent dla noworodka, na podarunek dla starszego niemowlęcia, a także na popularne przyjęcie baby shower, podczas którego przyszła Mama zostaje obdarowana prezentami dla siebie i swojego dziecka. Gdy przewozimy noworodka czy niemowlę w foteliku-kołysce przykrywamy jego nóżki miękkim i ciepłym kocem. Podróż z samochodu do domu musi być komfortowa dla bobasa. Welurowy kocyk rozlożony na chłodnej podłodze podczas wizyty u znajomych służy jako mata do zabawy. Daje dziecku ciepło. Koc króluje na spacerze, w domu, i podczas podróży. To przydatny produkt wykorzystywany przez rodziców na wiele sposobów.

Miękki kocyk na każdą okazję

W tej kategorii znajdują się kocyki dla najmłodszych pociech - miękkie i ciepłe okrycia dla niemowląt do wózka dziecięcego i łóżeczka niemowlęcego, jak również do fotelika. Kocyki wykonane są z ciepłych i przyjemnych dla dziecka tkanin. Wielkością dostosowane są do małych dzieci. Wszystkie są niezwykle starannie wykończone. Kolor i wzór kocyka można dopasować do upodobań i płci dziecka, a także do gustu rodziców. Znajdzie się odpowiedni model dla chłopca i dla dziewczynki. Jeśli płeć dziecka nie jest jeszcze znana, a planujemy podarować kocyk w prezencie, lepiej wybrać kolor biały, ecru, żółty, uważane za barwy uniwersalne i pasujące tak samo dziewczynce i chłopcu.

Czy warto mieć zapas kocyków dla niemowląt? Kiedy kocyki mogą się przydać?

Zobacz także: Komplety do wózka, poduszki, przewijaki