SzipSzopowe prześcieradła na łóżeczko niemowlęce są miękkie, przyjemne w dotyku, delikatne dla skóry noworodka i niemowlaka. Postawiliśmy na kolory inne niż biel. Biel to tradycyjny kolor pościeli, ale do wyboru jest tyle wspaniałych barw, że nie mogliśmy się oprzeć. Można je dobrać do kolorystyki pościeli niemowlęcej i stylu pokoju maluszka. Niech dzieciństwo będzie kolorowe. Prześcieradła niemowlęce mają wszytą wygodną gumkę, która przytrzymuje tkaninę na materacu łóżeczka. Materiał jest perfekcyjnie spasowany z łóżkiem więc nie ma tu możliwości powstania fałd, wybrzuszeń i innych niepotrzebnych nierówności. Nie przesuwa się, nie spada z materaca, a maluch zmieniając pozycje podczas snu nie zmieni położenia prześcieradła.

Najpopularniejszy rozmiar prześcieradła do łóżeczka dziecięcego to 120 cm na 60 cm. W naszym sklepie posiadamy prześcieradła jerseyowe, i te uszyte z miękkiej frotki. Suszone w stanie rozwieszonym schną szybko i nadają się do ponownego użycia. Mamy często dobierają do koloru prześcieradła kolor pokrowca na przewijak, który nakłada się na ramę łóżka niemowlęcego. Pokrowiec na przewijak jest uszyty tak samo jak prześcieradło do łóżeczka, czyli posiada wszytą gumkę trzymającą pokrowiec w idealnej harmonii z samym przewijakiem bezpiecznie spoczywającym na poręczy łóżka.

Ile prześcieradeł potrzebuje niemowlę?

Polecamy rozsądny zapas prześcieradełek do łóżeczka dla najmłodszych. Niemowlęta ulewają pokarm, podczas ząbkowania ślinią się obficie, a czasem zdarza się, że pieluszka zawodzi we wszystkich możliwych aspektach. Prześcieradło nie ma zatem łatwego życia. Musi sporo wytrzymać, a jednocześnie być niezawodną ochroną materaca, którego wymiana jest bardziej kosztownym zabiegiem. Sporo prześcieradeł przydaje się na etapie nauki korzystania z nocnika, kiedy dziecko żegna się z pieluszką i uczy się jak załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na nocniku lub na sedesie z pomocą specjalnej nakładki sedesowej dla dzieci. Pod prześcieradło polecamy praktyczny podkład nieprzemakalny, który zabezpieczy materacyk przed zabrudzeniem. Dla noworodka wystarczą dwa prześcieradła. Gdy jedno schnie, drugie jest w użyciu. Szybko okaże się, czy taka ilość wystarcza, czy może trzeba uzupełnić braki. Na czas edukacji nocnikowej maluszka lepiej posiadać ich większą ilość. Może zdarzyć się, że jedno z nich schnie, a drugie dopiero co zmienione już wymaga wymiany. Na takie wypadki przydaje się większy zapas prześcieradeł.

Jak dbać o prześcieradło dla niemowlaka?

Można je prasować ze względów higienicznych, ale nie estetycznych, bo tkanina prześcieradła naciągnięta na materacyk wygląda jak wyprasowana - jest równa. Niektórzy rodzice prasują prześcieradła, a inni nie. Dla małego alergika przyda się też jak najbardziej naturalny proszek do prania pościeli dziecięcej, jak chociażby ten zrobiony samodzielnie w domu. Może akurat taka bardziej ekologiczna receptura nie uczuli bobasa? Warto spróbować i przekonać się, czy taki proszek nam odpowiada.