*) Cena przekreślona to najniższa cena oferty z 30 dni przed obniżką.

Najlepsze prześcieradła na łóżeczko niemowlęce są miękkie, przyjemne w dotyku, delikatne dla skóry noworodka i niemowlaka. Postawiliśmy na kolory inne niż biel. Biel to tradycyjny kolor pościeli, ale do wyboru jest tyle wspaniałych barw, że nie mogliśmy się oprzeć by rozszerzyć dostępną paletę barw. Można je dobrać do kolorystyki pościeli niemowlęcej i stylu pokoju maluszka. Niech dzieciństwo będzie kolorowe.

Prześcieradła niemowlęce mają wszytą wygodną gumkę, która przytrzymuje tkaninę na materacu łóżeczka. Materiał jest perfekcyjnie spasowany z łóżkiem więc nie ma tu możliwości powstania fałd, wybrzuszeń i innych niepotrzebnych nierówności. Nie przesuwa się, nie spada z materaca, a maluch zmieniając pozycje podczas snu nie zmieni położenia prześcieradła.

Jakie prześcieradło wybrać do łóżeczka 120x60, a jakie do 140x70?

Najpopularniejszy rozmiar prześcieradła do łóżeczka dziecięcego to 120 cm na 60 cm. W naszej ofercie posiadamy prześcieradła do łóżeczka 120x60 oraz 140x70. W naszym sklepie znajdziecie prześcieradła jerseyowe, i te uszyte z miękkiej frotki, jak również nieprzemakalne prześcieradła dla najmłodszych dzieci. Prześcieradła nieprzemakalne ochronią materac łóżeczka przed zabrudzeniem i zmoczeniem. Suszone w stanie rozwieszonym schną szybko i nadają się do ponownego użycia.

Polecamy produkty wykorzystujące naturalne tkaniny i dające komfort snu maluszkowi. Delikatna skóra niemowlaka i noworodka ma bezpośredni kontakt z pościelą i z prześcieradłem, dlatego warto zdecydować się na zakup produktów o najwyższej jakości. Kontakt poduszki i prześcieradła ze skórą noworodka podczas snu jest długotrwały, więc warto skupić się na jak najbardziej naturalnych materiałach, takich jak bawełna, która nie wywołuje podrażnień. Najlepiej sprawdzą się bawełniane prześcieradła dla małych dzieci, idealnie dbające o spokojny sen dziecka. W dobrym prześcieradle nic się nie kłębi, nic się nie podwija w trakcie snu maluszka, i wszystko rozmiarem pasuje do deklarowanej wielkości łóżeczka dziecięcego.

Jakość wykonania ma kluczowe znaczenie. Poprawnie wszyta gumka zostaje na swoim miejscu, szwy nie prują się, i nic nie przeszkadza w prawidłowym założeniu produktu na łóżeczko niemowlaka. Celujcie w najwyższą jakość produktów dla bobasa. Prześcieradło z gumką jest zawsze bardziej praktycznym wyborem niż zwykłe tradycyjne prześcieradło. Gumka wszyta w wąski tunel przytrzymuje prześcieradła dla niemowląt ściśle na materacu.

Mamy często dobierają do koloru prześcieradła kolor pokrowca na przewijak, który nakłada się na ramę łóżka niemowlęcego. Pokrowiec na przewijak jest uszyty tak samo jak prześcieradło do łóżeczka, czyli posiada wszytą gumkę trzymającą pokrowiec w idealnej harmonii z samym przewijakiem bezpiecznie spoczywającym na poręczy łóżka.

Ile prześcieradeł potrzebuje niemowlę?

Polecamy rozsądny zapas prześcieradeł do łóżeczka dla najmłodszych. Niemowlęta ulewają pokarm, podczas ząbkowania ślinią się obficie, a czasem zdarza się, że pieluszka zawodzi we wszystkich możliwych aspektach. Prześcieradło dziecięce nie ma zatem łatwego życia. Musi sporo wytrzymać, a jednocześnie być niezawodną ochroną materaca, którego wymiana jest bardziej kosztownym zabiegiem.

Sporo prześcieradeł przydaje się na etapie nauki korzystania z nocnika, kiedy dziecko żegna się z pieluszką i uczy się jak załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na nocniku lub na sedesie z pomocą specjalnej nakładki sedesowej dla dzieci.

Pod prześcieradło polecamy praktyczny podkład nieprzemakalny, który zabezpieczy materacyk przed zabrudzeniem i zmoczeniem. Dla noworodka wystarczą dwa prześcieradła. Gdy jedno schnie, drugie jest w użyciu. Szybko okaże się, czy taka ilość wystarcza, czy może trzeba uzupełnić braki. Na czas nauki korzystania z nocnika maluszka lepiej posiadać ich większą ilość. Może zdarzyć się, że jedno z nich schnie, a drugie dopiero co zmienione już wymaga wymiany. Na takie wypadki przydaje się większy zapas prześcieradeł.

Co lepsze frotte czy jersey? Co wybrać dla noworodka i niemowlaka?

Oba materiały świetnie nadają się zarówno dla noworodka w pierwszych 4 tygodniach życia, jak i dla niemowlaka. Frotte i jersey sprawdzą się w łóżeczkach dziecięcych na co dzień. Jersey jest gładki i miękki w dotyku, i przede wszystkim jednolity. Natomiast materiał frotte charakteryzuje się delikatnie stojącym włosiem - jest miękki i puszysty, lecz nie gładki. Niezależnie które prześcieradło do łóżeczka dla niemowlaka i noworodka wybierzecie, będzie to dobry wybór.

Jak dbać o prześcieradło dla niemowlaka?

Można je prasować, co polecamy ze względów higienicznych, ale nie estetycznych, bo tkanina prześcieradła naciągnięta na materacyk wygląda jak wyprasowana - jest równa. Niewyprasowane prześcieradło będzie wyglądało równie schludnie jak wyprasowane. Niektórzy rodzice prasują prześcieradła, a inni nie.

Dla małego alergika przyda się też jak najbardziej naturalny proszek do prania pościeli dziecięcej, jak chociażby ten zrobiony samodzielnie w domu. Może akurat taka bardziej ekologiczna receptura nie uczuli bobasa? Warto spróbować i przekonać się, czy taki proszek nam odpowiada.