Kamizelki niemowlęce to wygodne bluzy bez rękawów. Łatwe zapinanie gwarantuje zamek błyskawiczny lub odpowiednio rozmieszczone na ciuszku napki. Ubranka te cieszą się sporą popularnością w chłodniejsze pory roku. Zakłada się je dzieciom na bluzkę, sweterek lub body, czy nawet kaftanik. Dają ciepło w obrębie tułowia. Doskonale chronią plecy dziecka przed chłodem. Żaden przeciąg czy wicherek maluszkowi już nie straszny. Bezrękawnik zestawiony z body lub z bluzką z długim rękawem jest dobrą propozycją stroju na dzień z pochmurną aurą, głównie ciepłą wiosną i wczesną jesienią. Łatwo go założyć i zdjąć, i przede wszystkim nie trzeba nic przekładać maluchowi przez głowę, czego większość bobasów raczej nie lubi.

Kiedy przyda się kamizelka dla niemowlaka?

Kamizelki najczęściej zakłada się niemowlakowi w domu bo przynoszą przyjemny komfort termiczny podczas drzemki dziecka i radosnej zabawy. Samo body zimą i jesienią nie wystarczy by maluszkowi było ciepło. Z pomocą przychodzi ciepła kamizelka, na przykład dresowa lub dzianinowa. Bajeczne wzory przemawiają do wyobraźni dziecka. SzipSzop.pl proponuje modele dla chłopców i dziewczynek w różnym wieku. Kamizelki stanowią konkurencję dla bluz dresowych. Bezrękawniki wkraczają do akcji tuż przed bluzami. Brak rękawów w kamizelce sprawia, że dziecku nie jest za gorąco, tylko ciepło w sam raz. Maluch zabierze bezrękawnik na spacer, w odwiedziny do Babci, do przedszkola, a także założy to praktyczne ubranko w domu.

Kamizelki dla dziewczynek i bezrękawniki dla chłopców

Kamizelki dziewczęce wyróżnia odpowiedni kolor i dodatki. To nie tylko właściwa grafika, ale także elementy doszywane, takie jak kokardki, guziczki, wstążeczki. W przypadku chłopców kolory są stonowane, a grafika często nawiązuje do sympatycznych zwierzątek. Nie brakuje również części dekoracyjnych doszywanych, na przykład guzików. W SzipSzop.pl znajdą się modele uniwersalne, w których dobrze będzie czuła się dziewczynka i chłopiec. Wszystkie ciuszki mają atrakcyjne ceny. Projektanci mody dziecięcej stworzyli takie modele bezrękawników, które pasują do wszystkiego. Lekką kamizelkę można zabrać ze sobą na spacer z dzieckiem. Z łatwością zmieści się do torby od wózka czy to bezkresnego plecaka Mamy.

Kiedy założyć dziecku kamizelkę, a kiedy bluzę dresową?

Oba ubranka są przeznaczone do noszenia w innych temperaturach panujących na zewnątrz. Kamizelka nadaje się na chłodniejszy dzień wiosenny, jesienny lub letni. Bluza dresowa daje więcej ciepła bo dodatkowo chroni ramiona szkraba. Dziecko założy bluzę na spacer w pochmurny, lekko chłodniejszy dzień. Dom to królestwo bezrękawnika. Bluza dresowa będzie zbyt ciepłym ubrankiem to zakładania maluszkowi podczas zabawy, drzemki w warunkach domowych. W razie nagłego spadku temperatury w domu, przeciągu, zbyt mocno wywietrzonego pomieszczenia w zimny dzień, kamizelka ochroni malucha przed zmarznięciem. Oba ciuszki nie nadają się na spacer w deszczowy dzień. Tutaj pomoże płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtka.