Śpioszki niemowlęce to ubranka z długim stażem w wyprawce dla niemowląt. To tradycyjne i sprawdzone ciuszki zakrywające nóżki i tułów dziecka, dające przy tym ciepło i wygodę. Praktyczne zapięcie w kroku ułatwi przewijanie maluszka, a zatrzaski na ramiączkach uproszczą ubieranie niemowlaka.

Jakie powinny być śpioszki?

Śpioszki dla niemowląt muszą być wykonane z najlepszej jakości tkanin. Tkanina musi być całkowicie naturalna i przewiewna - dopiero taka może zapewnić niemowlęciu komfort, bezpieczeństwo i pełną swobodę ruchów. Uwagę należy zwrócić również na solidność i staranność uszycia ubranek - szwy czy guziczki nie mogą odstawać ani być wykonane z materiałów stanowiących zagrożenie dla małego człowieka. Najlepsze są bawełniane ubranka, w których używa się praktycznych zatrzasków zwanych też napami.

Śpioszki dla niemowląt - wygoda sprawdzona przez pokolenia

Śpioszki to bez wątpienia podstawa wyprawki dla niemowląt. Jest to ciuszek łączący odzież górną z odzieżą dolną. Bardzo przypominają ogrodniczki, tylko z doszytymi stopkami, zatrzaskami na ramiączkach i w kroku. Od ogrodniczek odróżnia je chociażby materiał, z którego są uszyte czyli przyjazna dla dziecka bawełna. Śpiochy powstają także z weluru, froty, a nawet ciepłego polarku. Śpioszki są z dziećmi od zawsze, podobnie jak tradycyjne kaftaniki. To ubranie niemowlęce sprawdzone przez lata przez tyle Mam okazuje się bardzo przydatne w wyprawce.

Ubranka bezpieczne i cenione przez Mamy

Nasze śpioszki posiadają ułatwienia dla rodziców, takie jak napki wkomponowane w ciuszek na jego ramiączkach i w kroku. Szybkość ubierania i przewijania ma znaczenie, szczególnie przy ruchliwym maluchu. Rozpięcie nap w kroku to tylko chwila i pieluszka zmieniona bez zdejmowania całego ubranka. Mamy doceniają zakryte plecki bobasa, co śpioszki gwarantują. Bawełniane śpioszki to gwiazdy wyprawki, które dbają o komfort dziecka i wygodę rodziców. Bawełna jest przewiewnym, oddychającym materiałem więc skóra maluszka może nie obawiać się podrażnień, przegrzania. Nie ma tu odstających guzików i mało praktycznych wiązań. Aplikacje śpioszków są tak różne, tak bajkowe, kolorowe, że naprawdę jest z czego wybierać.

Co założyć niemowlakowi pod śpioszki?

To ubranko od wielu pokoleń jest nierozłączne z klasycznym kaftanikiem lub koszulką niemowlęcą. Body niemowlęce nieco pomieszało szyki kaftanikowi. Mamy chętnie zestawiają body ze śpiochami. Na body i śpioszki można założyć sweterek lub bluzę w zależności od temperatury i pogody. Śpioszki szyte są od rozmiaru 56 do rozmiaru 86, przy czym rozmiar 86 jest już rzadkością. Dla chłopców polecamy zestawienie bodokoszuli czyli body z kołnierzykiem i mankietami ze śpioszkami. Miejsce bodokoszuli może zająć też zwykłe body polo z kołnierzykiem, które zazwyczaj ma trzy zatrzaski pod szyjką. Dla dziewczynek szałowo prezentuje się kombinacja body z bufkami oraz śpioszków, lub jak w przypadku chłopców body polo z zaokrąglonym kołnierzykiem i obszyte ozdobnym haftem tzw. kroszetką.

Zobacz także: komplety kaftaniki i śpioszki, komplety body i półśpiochy, półśpiochy

Czy śpioszki są lepsze niż półśpiochy?

Miejsce śpioszków wśród ubranek dla niemowląt