Do podstawowych ubranek dziecięcych, których nie może zabraknąć w szafie maluszka, są zaliczane półśpiochy. To nic innego, jak śpiochy z odciętą górą, które mają spodenki z zakrytymi stopami. Stroje te bardzo dobrze nadają się do spania i są właściwie niezastąpione w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dlatego w tej kategorii naszego sklepu internetowego proponujemy szeroki wybór wysokiej jakości półśpiochów, mogących stanowić wygodną i zarazem niezwykle praktyczną alternatywę tradycyjnych śpioszków.

Półśpiochy czy śpiochy

Oferowane przez nas ubranka dziecięce są szyte wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych włókien bawełny, dzięki czemu są łatwe w prasowaniu, nie gniotą się podczas noszenia, a co najważniejsze, są przyjazne dla wrażliwej i delikatnej skóry maluszków. Każdy z proponowanych strojów może stanowić świetny dodatek ubraniowy do body lub kaftanika niemowlęcego, doskonale sprawdzając się zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Dzięki temu, że ubranka nie posiadają ramiączek, tak jak zwykłe śpioszki, pociecha może mieć na sobie miękkie i ciepłe spodenki ze stopką.

Półśpioszki - bawełniane spodenki ze stopkami lub bez stopek

Spodnie dżinsowe są niewygodne dla niemowlęcia, a na spodnie dresowe przyjdzie jeszcze czas. W warunkach domowych niemowlak najlepiej czuje się w wygodnych półśpioszkach, czyli następcach śpiochów, które były tradycyjnym strojem niemowlaka od dawien dawna, i które nadal są chętnie kupowane. Półśpiochy mają wygodny szeroki pas, który nie uciska brzuszka bobasa. Mają też wszyte stopki, które zastępują skarpetki, co zimą zupełnie nie przeszkadza zakładać skarpetek na ubranko. W przypadku nieco za dużego ciuszka skarpetki trzymają półśpiochy na miejscu. W warunkach domowych są to idealne spodenki bawełniane dla niemowlaka.

Półśpiochy - zgrany duet z body dla niemowląt

To prawda, że najchętniej zestawiane są z body dla niemowląt bo razem świetnie zakrywają plecy dziecka. Nic się nie kłębi, nic nie przesuwa. Duet perfekcyjny. Kaftanik także chętnie dopasuje się do półśpiochów w przypadku mniejszych rozmiarów, od 56 do 74. Co oznacza, że w takim zestawieniu ubranek zobaczymy noworodka i trzymiesięczne niemowlę. Aby przewinać maluszka trzeba półśpiochy zdjąć całkowicie. Bardziej wprawni rodzice zsuwają półśpioszki do kolan i szybko zmieniają pieluszkę. Te popularne bawełniane spodenki mają luźny krój więc łatwo i szybko można je nałożyć z powrotem.

Komfort i bezpieczeństwo ubranek

Półśpiochy nie mają żadnych odstających elementów, guzików, czy tasiemek. To prosty krój, nieskomplikowany fason, który urozmaicić można jedynie grafiką, haftem, kieszonkami, obecnością lub brakiem stopek. To proste bezpieczne ciuszki niemowlęce niesamowicie wygodne dla maluszków. Najczęściej uszyte są z samej bawełny, bez domieszek. Nasze ubranka mają pas zaprojektowany tak by gumka nie była cienka i wąska, tylko szeroka i wygodna. Szeroki pas przedłuża też strój w górę dając ciepło na wysokości tułowia. Pas jest na tyle szeroki, że można go podwinąć, gdy rozmiar jest lekko za duży, co podpowiedzieli nam rodzice korzystający z naszych ubranek.

Zobacz także: śpioszki, komplety kaftaniki i śpioszki, komplety body i półśpiochy